banner28

Flaşlar Tarihi Köprü İçin Patladı

"Görsel Kültür ve Fotoğraf" dersinin sonuncusunu, Justinyanus Köprüsü'nde gerçekleştirerek güz dönemini noktalayan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi öğrencileri, ödüllü fotoğraf sanatçısı Nevzat Yıldırım ile tarihi köprüyü farklı kompozisyonlarda ve değişik açılarda kadraja alma imkanı buldular.

Flaşlar Tarihi Köprü İçin Patladı
banner3

Sanat Dolu Bir Dönem

Tüm Dünya’da herkes tarafından kabul görmüş eserleri dönem boyunca analiz ederek öğrencilerde fotoğrafı yalnızca bir görüntü kaydetme biçimi olarak değil, farklı sanat akımlarından beslenen kuramsal bir disiplin olarak algılamasını sağlayan Görsel Kültür dersi, katılımcılarına sanat dolu bir dönem daha sundu.

Altı haftalık dönem boyunca "fotoğraf üretme projeleri" gibi çalışmalarla bilgilerini arttıran öğrenciler, fotoğrafları farklı açılardan yorumlama becerilerini de geliştirdi.

Dersler Ödüllü Fotoğrafçıdan

2010 yılında New York’ta Genç Fotoğrafçılar Ödülü’nü kazanan ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nde fotoğraf koleksiyonu sergilenen fotoğraf sanatçısı Nevzat Yıldırım, teorik yaklaşımlarla Akademi’de işlenen dersleri tarihi köprüde öğrencilerle birlikte pratiğe döktü. Öğrencilerin fotoğraf makineleri ile uygulamalı olarak pozladıkları Justinyanus Köprüsü, tüm ihtişamıyla bir kez daha gözler önüne serildi. 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER