Fermalı Av Köpekleri Yarışması Şölen Havasında Geçti

Adapazarı Belediyesi 9. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması Bileciler Köyü’nde yapıldı. Yarışmada mera alanına salınan bıldırcın ve keklikleri en kısa sürede bulmaya çalışan av köpekleri ilgiyle izlendi.

Fermalı Av Köpekleri Yarışması Şölen Havasında Geçti
banner3

Bileciler köyü Dernekkırı Merası'nda düzenlenen yarışmayı Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda avcı izledi. Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen Avcılar ile Facebook Avcılar Kulübü’nün katılımıyla yarışma şölen havasında geçti. 7 kategoride gerçekleştirilen yarışmada av köpekleri, araziye salınan bıldırcın ve keklikleri en kısa sürede bulmaya çalıştı. Arama stili, fermada bekleme, sahibiyle koordinasyonu gibi özelliklerin değerlendirildiği yarışma ilgiyle izlendi.223 köpeğin katıldığı yarışmada büyük heyecan yaşandı. Yarışmayı Yaban TV ve Av TV de yakından takip etti.

 Continental Genç Kategoride

Nejat Ural (Miss di)Br

İrfan Tetik (Maço) DK

Mehmet Kınaz (Betty) DK

 

 Continental Yetişkin Irklar kategorisi:

1.Yavuz Durukan (Arven)DK

2. Kadir Çalıklı (Daf) DK

3.Murat Özcan (Hektar) DK

İngiliz Genç Kategorisi

1.Tamer Palan (Alya)

2.Fetih Suat Şenol (Karlo)

3.Tamer Palan (Arthur)

İngiliz Yetişkinlerde

1.İbrahim Mete (Bella)

2. Süleyman Poyraz (Linda)

3.Muhammet Kuruoğlu (Doç)

 

Kovucu Irklar Arap Kategorisinde

1.İsmail Turhan (Arap)
2.Gökhan Mamak (Zeyna)

3.Murat Coşkun (Paşa)

 

Macarlar Kategorisi

1.İslam Arar ((Ateş)

2.Muhammet Duymuş (Hektar)

3. Kadir Özaydın (Fatoş)

4.Kenan Zafer (Alma)

 

Baraklar Kategorisi

1.Volkan Türk ((Ceyn)

2.Cevat Evcenler (Ateş)

3.Emre Mercan (Zico)

 

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR
223 av köpeğinin yarıştığını ifade eden Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer  'Yarışmada, iki köpek salınıyor. Arazide saklı olan keklik ve bıldırcınları en kısa zamanda bulan ve fermaya duran köpek finale kalıyor” dedi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcineli, yarışmaya katılımın yoğun olmasının kendilerini de mutlu ettiğini belirterek gelecek sene bu yarışmayı festival olarak kutlamayı planlamayı düşündüklerini söyledi. Katılan tüm avcılarımıza tek tek teşekkür ediyorum dedi.

AVCILARDAN TEŞEKKÜR
Avcı Doğa Dergisi Editörü Kamil Üçbaş, “Tüm Türkiye’de böyle programlar düzenleniyor. Ama Adapazarı Belediyesi’nin yaptığı kadar destek olmuyor. Yarışma öncesi köpeklerin veteriner hekim tarafından kontrolü yapılıyor. Yer olarak güzel bir yerde düzenleniyor. Katılımcılara gün boyunca yemek de dahil tüm ikram ve kolaylıklar hepsi sunuluyor. Tüm bu güzel hizmetin karşılığı olarak da katılım bakımından Türkiye’nin en yoğun katılımlı programı oluyor. İnşallah böyle güzel programların 19 ve 29’ncularını da görürüz” dedi. Yarışma sonunda dereceye giren av köpeği sahiplerine ödülleri verildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER