banner28

Ferizli Türkmenlerin Yanında

Ferizli Belediyesi 2016 yılının ilk meclis toplantısını belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi. Meclis üyeleri huzur hakları ücretlerini, Bayır bucak Türkmenleri için düzenlenen yardım kampanyasına bağışladılar.

Ferizli Türkmenlerin Yanında
banner3

7 maddelik gündem maddesi ile toplanan mecliste ilk olarak belediyenin sözleşmeli avukatının ücreti karara bağlandı. Zabıtaya ödenecek fazla mesai ücreti ve denetim kurulunun seçiminin ardından diğer gündem maddeleri görüşüldü. Belediye meclisinde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanının içinde bulunan meranın gelişim alanının dışında tutulması oylanarak kabul edildi.

Yılın ilk meclisinde gündem dışı söz alan MHP’li Meclis Üyesi Ali Tenha 2014 yılında yapılan temizlik ihalesi ile ilgili kafalarda ki sorularla ilgili görüşünü açıkladı. Tenha konuyla ilgili daha önce verdiği yazılı soru önergesine aldığı cevabın kafa karıştırıcı olduğunu söyledi. Kimsenin kafasında soru işareti olmaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ahmet Soğuk personele anında talimat vererek bahse konu ihaleye dair bilgi ve belgelerin bir sonraki mecliste hazır edilmesini istedi.

 

Ferizli Belediyesi’nde alınan kararlar veya yapılan işlerde gizlilik olmadığını belirten Başkan Soğuk “Meclis üyelerimizin kafasını karıştıran konunun aydınlanması lazım. 2014 yılında yaptığımız ihale ile ilgili kulaktan dolma bilgiler yerine olayın gerçekçiliğinin ortaya çıkması için gerekli belge ve bilgiler bir sonraki mecliste hazır olacak. Meclis üyesi arkadaşlarımda yanlış bildikleri veya duydukları konuların gerçeğini öğrenmiş olacaklar

 

Bizler zaten belediyemizde şeffaflık anlayışımızı her zaman üst planda tutuyoruz. Belediye meclis toplantılarımızı canlı olarak belediyemiz resmi sitesinde yayınlıyoruz. Vatandaşlarımız zaten bu konuşmaları canlı olarak takip ediyor.  ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER