Ferizli İlçe Stadı Görkemli Bir Törenle Açıldı

Ferizli stadı A’dan Z’ye yenilendi ve çağdaş bir saha haline getirildi. Güzel bir merasimle açıldı.  Dünya standartlarında yapay çimle döşenen sahanın etrafı dört sıra koşu parkurlu. Ayrıca iki taraflı toplam 500 kişilik kapalı çelik seyirci tribünü bulunmakta. Stadın misafir tribünü de bulunuyor. Ayrıca mükemmel soyunma odaları sahip ve hizmet binası eksiksiz tamamlandı.

Ferizli İlçe Stadı Görkemli Bir Törenle Açıldı
banner3

Açılış törenine, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sakarya Spor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, diğer ilçe protokolü, ASKF başkanı Yaşar Zımba, spor ilçe müdürü, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri, diğer devlet erkanı, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, “İlimiz sportif faaliyetler ve tesisleşme açısından önemli mesafe kat etti. Gençlik ve Spor Bakanlığımız son 10 yılda Sakarya’ya 210 milyon liralık yatırım yaptı. Sayın Valimize, milletvekillerimize, ilimize birçok spor tesisi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, diğer belediye başkanlarımıza, özellikle Ferizli Belediye Başkanımız Ahmet Soğuk’a, Gençlik ve Spor ailesi olarak şükranlarımı sunuyorum. Bu yeni ve güzel tesisin Ferizli halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba, “Sakarya bir spor şehridir. Tesislerimizin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu güzel stat için özellikle belediye Başkanımız Ahmet Soğuk’a, Valimize, Büyükşehir belediye Başkanımıza, Gençlik spor il müdürümüze, buranın yapılması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ferizli’ye hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Öncelikle sizleri saygıyla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz ve şeref verdiniz. Bugün mutlu günlerimizden biridir. Biz seçildiğimiz zaman Ferizli’yi bir tarım ve sanayi beldesi yapacağımızı söylemiştik. Bu konuda büyük mesafeler aldık. O arada geleceğimizin teminatı gençlerimizi ihmal edemezdik. Sizlerin de gayretlerinizle onlara böyle güzel bir sahayı armağan ediyoruz. Bu eserde emeği geçen eski milletvekillerimize, şimdiki milletvekillerimize ve tüm idarecilerimize şükranlarımızı sunarım. Zeki Başkanımızın bu eserdeki yeri özeldir. Onunla bizim işimiz daha bitmedi. Çevre düzenlemesini ve diğer eksiklikleri en kısa zamanda birlikte gidereceğiz. Bu arada bu eserin meydana getirilmesinde çalışan işçi ve işveren kardeşlerimize de şükranlarımı sunarım. Stadın yanı başındaki 50 dönümlük araziyi de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze tahsis ettik. İnşallah hep birlikte oraya yeni spor tesisleri yapacağız. Durmak yok yola devam. Gençlerimiz her şeyin en güzeline layıktır. Ferizli spor camiasına dünden bugüne emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Aramızdan ayrılanlara Allah’tan Rahmet diliyorum” dedi.

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise, “İlçemiz için güzel ve anlamlı bir gün. İlçemizin spor anlamında önemli bir eksiği, önemli bir yatırımı tamamlanmıştır. Spor gelişimi açısından bu tesisin önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. Devletimiz bütün vilayetlerimizde, ilçelerimizde bu tarz stat olsun, spor salonu olsun diğer bütün spor yatırımları önemli ölçüde yapılmaya devam etmekte. Bugünde burada bu tesisin açılışını yapıyoruz. İnanıyoruz ki bu eserler ülkemiz spor ve sporun gelişimi noktasında önemli katkılar sağlayacaktır. Bu tesislerde ülkemize, milletimize başarılar kazandıracak sporcular yetişecektir. Bu vesileyle bu tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Tesisin açılışı vesilesiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Hayırlı olmasını diliyorum. Son dönemlerde Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Sakarya’mızda da gençlerimizin spor yapacağı tesislerin sayısında ciddi bir artış var. Bugün Ferizli’de bu güzel tesisin açılışında bulunmaktan ayrıca memnun olduğumu ifade etmek isterim. Bu sentetik tesisler kullanılmaya çok müsait. Gençlerimiz bu güzel tesislerde kendilerine yakışır şekilde sporlarını yapacaklar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediyesi olarak isteklerinizi yapmış kabul ederiz. Bunlar ufak tefek şeyler. Bundan sonrada inşallah katkı sağlayacağımız hususlarda her zaman yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tekrar tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Ak Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu: “Tesisi ilk defa gördüm, yapıldığını duydum. Bizden önceki milletvekillerimizin, spor bakanlığının, spor il müdürlüğünün, Ferizli Belediye Başkanlığının, Büyükşehir Belediye Başkanlığının desteği ile yapıldığını biliyorum. Gençler seçim çalışmaları yaparken bu tarz tesisleri bizden çok istediler. Böyle bir tesisin yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ferizli bu konuda çok şanslı. Ortam olarak çok güzel bir yer. Umut ediyorum ki bu tesis güzel hizmetler verir. Buradaki gençlerimizin ilerleyen yıllarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerini temenni ediyorum. Umut ediyorum ki buradaki gençlerde belki bir gün dünyanın en iyi sporcuları, futbolcuları olurda hem İslam’ı hem de Türkiye’yi örnek olarak faydalı olurlar. İnanıyorum ki böyle tesislerin yapımı çoğalacaktır. Bu tesisin açılışına denk geldim. İnşallah Rabbim bize de böyle faydalı izler bırakacak işler yapmayı nasip etsin. Şu aralar ülke olarak zor süreçten geçiyoruz. Ülkemize büyük oyunlar oynanıyor. Ülke olarak tasarrufa gittik. İnşallah önümüzde çok güzel günler bizi bekliyor. Bu tasarruf döneminde birlik beraberlikle hareket edersek inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda her şey daha iyiye gidecektir. Her zorluk bizi güçlendirir. İnanıyorum ki ülkemiz bu zorluktan güçlenerek çıkacaktır. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Törenin sonunda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na Ferizli Spor forması takdim etti. Dünya Motosiklet Şampiyonu Milletvekilimiz Kenan Sofuoğlu’na, Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte Sofuoğlu’nun resminin bulunduğu bir tablo hediye etti. Ardından Ferizli spor camiasına katkısı olanlara teşekkür plaketleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER