banner28

Ferizli'de Umreciler Dualarla Uğurlandı

Ferizli Pazar yerinde düzenlenen program saat 10:00 da başladı. Hoca efendiler tarafından yapılan sohbetler ve duanın ardından yakınlarıyla vedalaşan yolcular, kutsal topraklara doğru yola çıktı.

Ferizli'de Umreciler Dualarla Uğurlandı
banner3

Yapılan uğurlama töreninde Din görevlileri tarafından seslendirilen ilahiler, Tekbir,  Telbiye, Salavat ve dualarla uğurlanan umrecilerin ve onları uğurlamaya gelen yakınlarının heyecanlı oldukları ve duygulandıkları gözlendi. Duygusal anların yaşandığı ve yoğun kalabalığın katıldığı programda umre adayları gözyaşları içinde kutsal topraklara uğurlandı.

Ferizli Pazar yerinde umreye gidecekler için düzenlenen programa katılan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, umreye gidenlerle sohbet edip hayırlı yolculuklar dileyerek, ibadetlerinin kabulünü niyaz etti.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk; "Umre  yolcularımızı kutsal topraklara uğurlamak için burada toplanmış bulunuyoruz. Böyle güzel bir yolda  yolculuk etmenin hissi tarif edilemez. İnşallah gidemeyenlere de gitmek nasip olur.  Bütün Müslüman kardeşlerimize, bütün dünya Müslümanlarına dua etmeye gidiyorsunuz. Allah dualarınızı kabul olanlardan eylesin. Çok heyecanlısınız, biz de sizlerin heyecanınızı paylaşıyoruz. Umreye giden vatandaşlarımıza  hayırlı yolculuklar diliyor,  yakınlarına sağ salim kavuşmak kısmet olsun  diyorum. Allah yapacağınız ibadetleri şimdiden kabul etsin. Allah yolunuzu açık etsin." Dedi…

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER