Ferizli'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu 35 proje sergilendi.

Ferizli'de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı
banner3

Açılışa Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, protokol üyeleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına başvurusunun kabulünün ardından; 15 danışman öğretmen öncülüğünde 56 öğrencinin hazırladığı 35 proje, 4 Mayıs Cuma Günü okul bahçesinde sergilendi.

Fuar, protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle ziyarete açıldı. Birbirinden güzel projeler gezenlerin büyük ilgisini gördü. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta beraberindekiler ile fuarı gezdi. Öğrencileri tek tek tebrik ederek, projeleri hakkında bilgi aldı.

Açılışta konuşan Başkan Soğuk, “bu tarz çalışmalar öğrencilere proje mantığı kazandırıyor. Bu sayede araştırma ve becerilerini geliştiriyorlar. Gençlerimize olan güvenimiz ve desteğimiz tam. Yetişen genç nesille gelişen ve ilerleyen bir ülkeye sahibiz. Bu bağlamda emek sarf ederek proje desteği kazanan okulumuzun idarecilerini, proje koordinatörünü, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Ayrıca Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Yeşilay’ın düzenlediği ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yarışmasında ‘Anı Kategorisinde’ il birincisi olan Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Busenur Bektaş’ı da tebrik etti. Busenur Bektaş’la özel olarak ilgilenen Başkan Soğuk “senin bu başarın hepimizi fazlası ile gururlandırmakla birlikte; öğrenciler için de örnek ve model olacaktır. Okullarda ki başarılı öğrencilerin sayısını daha da arttıracaktır. Tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER