Ferizli'de Mevlid-i Nebi Haftası Kutlandı

Mevlidi Nebi haftası kapsamında Ferizli İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençliğimiz” konulu konferans düzenlendi.

Ferizli'de Mevlid-i Nebi Haftası Kutlandı
banner3

 

Ferizli Karanfil Düğün Salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ferizli Müftülüğüne vekâlet eden Söğütlü Müftüsü Nedim Özkal, konuşmacı konuk Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferans saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahiler ile devam etti. Daha sonra diyanet işleri tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi sunuldu. Ferizli Müftülüğüne vekâlet eden Söğütlü Müftüsü Nedim Özkal programın açılış konuşmasını yaptı. Katılımcılara teşekkür etti ve mevlidi nebi haftalarını kutladı.

Özkal’ın konuşmasının ardından konferansa konuşmacı konuk olarak katılan Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansı sundu. Gezer söyleşisinde gençlere ve ailelerine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) gençliğe bakışı üzerinden örnekler vererek tavsiyelerde bulundu. Gezer, “bu günkü ümmetin en önemli problemi Allah Resulü (SAV)’i tanıyamamak. Veya tanıdığımız kadarıyla O’nu hayatımıza taşıyamamaktan kaynaklanıyor. Kendi kendimize şunu soralım. Kaçıncı mevlidi nebi programı yapıyoruz. Hayatımızda ne değişiyor? Lütfen kendimizi tartalım. Veda hutbesini iyi okuyun. Eşsiz bir beyannamedir. Veda hutbesi hayatımıza geçtiğinde inanıyorum ki evlerimizde derdimiz olmayacaktır. Kazançlarımızda rızık derdimiz olmayacaktır. Ve inanıyorum ki ticaretimizde haram olmayacaktır. Şeytan bize musallat olmayacaktır. Namazını kıl dediğimizde evladımız bize itiraz etmeyecektir” dedi.

 Programın sonunda mevlidi nebi haftası kapsamında gül takdimi yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER