Ferizli'de Karla Çalışma Mücadelesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yoğun kar yağışı için günler öncesi hazırlıklarını tamamlayan Ferizli Belediyesi ekipleri yağışın başlaması ile birlikte karla mücadele çalışmalarına başladı. Ekipler ilçe merkezinde tüm yolları açtı, kırsal mahalle yollarında da kar küreme, tuzlama çalışmaları devam ediyor. 

Ferizli'de Karla Çalışma Mücadelesi Tüm Hızıyla Devam Ediyor
banner3

Yağış öncesinde kar ile mücadele planını hazırlayan Ferizli Belediyesi ekipleri, soğuk hava ve yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmek için 24 saat mesai yapıyor. Gün boyu süren kar yağışında özellikle ana arterlerin açık kalması için yoğun bir çaba harcayan ekipler, ayrıca yayaların kullandığı kaldırımlarda da temizlik çalışmaları gerçekleştirerek, yaya ulaşımının sağlıklı ve güvenli olmasını sağlıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk: “İlçemizde Yoğun kar yağışının olacağını meteorolojiden öğrendiğimizde hazırlıklarımızı tamamladık ve kar yağışına hazır olarak bekliyorduk. İlçemizde ani bir kar yağışı başladı ve aralıksız olarak devam etti. Bu kapsamda bizim karla mücadele çalışmalarımızda son hızıyla devam ediyor. Tüm ekibimizi seferber ettik ve gece gündüz demeden ilçemizin merkezinde ve mahallelerimizde, hem yollarda hem de kaldırımlarda kar ile mücadele çalışması yapıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER