banner28

Ferizli Belediyesi Orman Haftası Nedeniyle Fidan Dikti

Ferizli Belediyesi Orman Haftası nedeniyle fidan dikimi organizasyonu düzenledi. Ferizli’ye Referandum ziyareti için gelen Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’da Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’la birlikte fidan dikti.

Ferizli Belediyesi Orman Haftası Nedeniyle Fidan Dikti
banner3

Düzenlenen orman haftası etkinliği kapsamında Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve Ak Parti Ferizli İlçe Başkanı Ramazan Serhoş birlikte fidan dikip suladılar.

 

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un direktifleriyle çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri baharın gelmesiyle ilçede hem ağaçlandırma hem de çiçeklendirme çalışmaları yapıyor. Yapılan çalışmalar ilçeyi hem daha yaşanılabilir hale getiriyor hem renklendirip güzelleştiriyor.

 

Ferizli’yi ziyaret eden Ali İhsan Yavuz, ‘Yeşil dokuyu, ormanları, doğayı korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir. Gelecek nesillere gölgesinde yaşayabileceğimiz, nefes alabileceğimiz ağaçlar bırakmalıyız,’’ şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise ‘orman haftası nedeniyle Sayın Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz ve değerli Ak Parti ilçe başkanımızla beraber fidan diktik. Ağaç, beraber yaşamanın, faydalı olmanın zevkini verir. Peygamber Efendimiz “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” buyurmaktadır. Yeşilin artırılması içinde hepimizin duyarlı olması gerekmektedir,’ Dedi.

 

Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Serhoş ise, ’bize bu kadar yarar sağlayan, ülke ekonomisinde önemli yeri olan ormanları korumalıyız. Ağaç dikerek yeni ormanlar yetiştirilmesine yardımcı olmalıyız,’’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER