Ferizli Belediyesi'nden 'Biz Allah'a Ne Kadar İnanıyoruz' Konferansı

Ferizli Belediyesi tarafından Kültür ve Sanat Etkinliği kapsamında ‘’Biz Allah’a Ne Kadar İnanıyoruz’’ konulu konferans programı düzenlendi. Ferizli Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa; Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ferizli İlçesi Din Görevlileri ve İmam hatipleri, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ferizli Belediyesi'nden 'Biz Allah'a Ne Kadar İnanıyoruz' Konferansı
banner3

Program, Ferizli’nin Doğancı Mahallesi İmam Hatip’i Ali Ensar Balcı’nın okumuş olduğu Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Ferizli İlçe Vaizi Adem Özsoy ‘Biz Allah’a Ne Kadar İnanıyoruz’ konulu sohbet programını katılımcılara sundu.

Adem Özsoy özellikle yaşadığımız çağa vurgu yaparak ‘’Müslümanların yok edilmeye çalışıldığı bir devirde yaşıyoruz.Müslümanların zor bir imtihandan geçtiği bu çağda, Hz. Musa As.ın Firavun ordusuyla karşılaştığında vekendisine inanların yok olup gideceğiz dediğinde Musa As.Hayır Allah bizimle beraber, bize bir çıkış gösterecektir deyip; Allah’a güvendiği gibi, Vatanımızın etrafının ateş çemberi olduğu bu devirde, bizde Allah’a böylegüvenelim. Allah, Hz. Musa As. Verdiği cevabı verelim diye,Musa As.’ınvermiş olduğu bu cevabı, Kuran-ı Kerim’de ayetine soktu.’’ Dedi.

Son olarak Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk söz alarak önemli konulara değindi. Başkan Soğuk sözlerinde, ‘’Bu gibi çalışmalara ağırlık vererek devam ettireceğiz. Belediye her zaman halkın yanında olmalı. Bu tip programları belediyelerimizin yapması lazım çünkü bunlar çok önemli programlar. Hocamızın da dediği gibi bazen hırstan bazı şeyleri göremiyoruz, bu tip programlar bize eksikliklerimizi hatırlatarak düşündürüyor. İlçemizdeki din görevlileri ile birlikte ortak hareket edip bu tip programları artırarak devam ettireceğiz. Gölkent Mahallemizde ki karakol binamızı da Valimizle birlikte yaptığımız çalışmamızla diyanete devrettik. Burada bir yatılı Kuran Kursu düşünüyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.’’ Dedi.

Sohbetin ardından Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Doğancı İmam Hatip-i Ali Ensar Balcı ve İlçe Vaizi Adem Özsoy’a çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER