banner28

Ferizli 15 Temmuz Meydanına Yürüdü

Ferizli’de 15 Temmuz Destanı’nın ikinci yıldönümü etkinliklerine 13 Temmuz Cuma günü başlandı. Belediye tarafından Cuma Namazı öncesi tüm mahallelerden otobüsler kaldırıldı. Vatandaşlar Ferizli Merkez camiinde toplandılar. Burada kıldıkları toplu namazla birlik ve beraberlik saflarını daha da sıklaştırdılar.   

Ferizli 15 Temmuz Meydanına Yürüdü
banner3

15 Temmuz Şehitleri ruhuna Ferizli Merkez Camiinde Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi, şehitlerimiz saygıyla yâd edildi. Aynı şekilde diğer camilerde de Şehitlerimiz anısına programlar düzenlendi.  

Cuma Namazı çıkışında Ferizli Belediyesi tarafından vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı ve 15 Temmuz Şehitleri anısına lokum ikram edildi. Ellerine Türk Bayrağını alan vatandaşlar Ferizli Belediyesi’nin önünde toplandılar. Polis ve Jandarma eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi meydanına yürüdüler.

Meydandaki 15 Temmuz Şehitler panosu önünde kahramanlarımıza saygı duruşunda bulundular ve İstiklal Marşını okudular. Okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla 15 Temmuz şehitleri ve gazileri, minnet ve şükranla anıldı. Tekbirler getirildi. FETÖ elebaşı ve terör örgütü bir kez daha lanetlendi.

Toplanan kalabalığa seslenen Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk “tıpkı o gece olduğu gibi bugün burada, aynı yerde toplandık. Bizi parçalamak istediler. Başaramadılar. Çünkü karşılarında büyük Türk milleti vardı. 15 Temmuz bizleri birbirimize daha çok kenetledi. Bugün bu birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya bir kez daha gösteriyoruz. Türk milleti devletine sahip çıkmıştır. Liderine sahip çıkmıştır. Bayrağını yüceltmiştir. Bundan sonrada böyle olacaktır. O karanlık geceyi unutmayacağız. Asırlar geçse de unutturmayacağız. 15 Temmuz destanın başkahramanları aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de esenlikler diliyorum. Sizlere de saygılar sunarım” dedi.

Kaymakam Fatih Kurt ise “15 Temmuz kahraman bir gazetecinin kahraman liderimizin çağrısını canlı yayınlayarak başlayan bir destandır. Bir takım çapulcuların dış güçler vasıtasıyla başlattığı isyanı halkımız bu çağrı ile duymuş ve meydanlara yürüyerek iman dolu göğsünü tanklara siper etmiştir. 15 Temmuz şüphesiz ki bir zafer gecesidir. Vatan sahipsiz değildir. Türkiye Cumhuriyeti elbet bir gün tüm dünyanın karşısında saygıyla ve korkuyla eğildiği bir devlet haline gelecektir. Bizim altında toplanacağımız başka bir bayrağımız yoktur. Şehitlerimizin hepsi ayrım gözetmeksizin bizim için eşittir. Her biri bizim için mukaddes ve muhteşem bir vatan savunmasının elleri öpülesi evlatlarıdır. Mehmetler bizimdir, bizler Mehmet’iz. Ve bu vatan onlara emanettir. 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününüzü şimdiden tebrik ediyorum. Allah milletimize bir daha böyle bir gece yaşatmasın. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” dedi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki programın ardından Ferizli Merkez Mezarlığında bulunan şehitlikler ziyaret edildi. Şehitlerin huzurunda 15 Temmuz Şehitlerimiz ve tüm şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER