banner28

'Ezana Saygısızlık Asla Ve Kat'a Kabul Edilemez'

Türkiye Gençlik Vakfı Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen basın açıklaması ile ezan ve camiye yapılan saldırılar protesto edildi.

'Ezana Saygısızlık Asla Ve Kat'a Kabul Edilemez'
banner3

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen feminist gece yürüyüşünde ezana yapılan saygısızlık ve Yeni Zelanda’da Al Noor ve Linwood camilerine düzenlenen saldırıyı Cuma namazı sonrasında düzenlenen basın açıklaması ile protesto etti.

“Saygısızlık kabul edilemez”

Türkiye Gençlik Vakfı Sakarya Temsilciliği tarafından Sapak Camii’nde Cuma namazı sonrasında düzenlenen basın açıklamasında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde düzenlenen feminist gece yürüyüşünde ezana yapılan saygısızlığın “Asla ve kat’a kabul edilebilir değildir”   açıklamasında bulunuldu.

“Eli kanlı İsrail terör devleti”

Açılamanın devamında  “Bu toprakların mayası olan ezanımıza yapılan saygısızlığın anlaşılır bir tarafı yoktur. Aynı şekilde, en ufak zerresinde bir acı olduğunda ta içten hissettiğimiz Mescid-i Aksa'mızda bir vakit ezanın okunmadığını, nefesimizin kesilmesiyle öğrenmiş olduk. Ardından, bebek katili Netanyahu'nun Cumhurbaşkanımıza 'Diktatör' ifadesi ile aşağılık bir şekilde yüklenmesi, öfkemizi körükledi. Eli kanlı İsrail terör devletinin bu pervasız tutumunun diplomatik ve sosyal açılardan karşılığı elbet olacaktır. Bu adımların kararlılıkla atılması hususunda devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu vurgulamak isteriz Gözbebeğimiz Mescid-i Aksa'mızın durumunu da yakından takip ediyor, atılan her bir taşın evvelinde ve sonrasında o ruhu iliklerimize dek hissediyoruz” ifadelerine yer verildi.

“İslamofobi'yi mağlup edeceğiz”

Yeni Zelanda’da gerçekleşen menfur saldırıda ile ilgili “İslamofobi’yi mağlup edeceğiz” ifadelerine yer verilen açıklamada “  Yeni Zelanda'daki Al Noor ve Linwood camilerine cuma namazı esnasında silahlı saldırı düzenlendiğini ve bu saldırıda çok sayıda şehidimiz ve yaralımız olduğunu öğrendik. 104 yıl önce İngiliz emperyalizmi ne uğruna savaştığını bilmeyen Yeni Zelandalıları hiç tanımadıkları Müslümanları öldürsünler diye Çanakkale'ye yığdı. Bugün de kültür emperyalizmi İslamofobi virüsüyle bütün dünyayı yanlış tanıdıkları İslam'a ve Müslümanlara karşı kışkırtıyor. Biz de Yeni Zelanda'daki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi'yi mağlup edeceğimizi ilan ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" denildi.

Konuşmaların ardından cami cemaati ile cami saldırısında hayatlarını kaybedenler için Fatiha Suresi okundu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER