banner28

EVRENKÖY'E TARİHİ FIRSAT!

Net Bakış programının canlı yayın konuğu olan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Hazırladığımız projeyi yakında Evrenköylü vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bu proje mahalle için tarihindeki en büyük fırsattır. Onların bu keşmekeşliği düzelmesi adına çalışıyoruz.” dedi.

EVRENKÖY'E TARİHİ FIRSAT!
banner3

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Net Bakış programında gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’in konuğu oldu. Evrenköy Mahallesindeki kaçak yapılara bugüne kadar izin vermediklerini ve bundan sonra da vermeyeceklerini belirten Dişli, mahalleliye ‘tarihlerindeki en büyük fırsat’ olarak nitelediği müjdeyi de MedyaRota aracılığıyla açıkladı.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin Net Bakış programında Evrenköy Mahallesiyle ilgili yaptığı açıklamalar şu şekilde;

AYIN 25’İNDE YIKACAĞIZ!

Evrenköy Mahallesi bu şehirde hem halkın hem de belediyemizin en çok problem yaşadığı mahallelerden bir tanesi. Daha önce birçok problem yaşadık ve yapılan kaçak yapıların hepsini emniyet teşkilatımızla birlikte temizledik. O günden beri sakindiler ama yine bu günlerde birkaç hamle yapmaya başladılar. Bu kaçak yapıları yeniden tespit ettik. Ayın 25’inde onları da yıkacağız. Buradan duyuruyorum haberleri olsun!

TARİHLERİNDEKİ EN BÜYÜK FIRSAT

Ben en son olarak Evrenköylü vatandaşlarımıza 2005 yılında yaşananları unutmamız gerektiğini ifade ettim. Kaçak göçek yapılar yaptıklarına göre bu mahallede yaşamak istiyorlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ile ortak çalışmalar yaptık. Hazırladığımız projeyi yakında Evrenköylü vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bu proje mahalle için tarihindeki en büyük fırsattır. Onların bu keşmekeşliği düzelsin diye Büyükşehir Belediye Başkanımız da ben de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

TOPLU KONUT PROJELERİ DEVAM EDECEK

Toplu konutlarda belediyeler beşikten mezara kadar hizmet ederler. Bunu baz alarak şehirde toplu konutla ilgili ihtiyacı göz önünde bulundurduk ve bir toplu konut hamlesi yaptık. Bunu yapmamızın bir sebebi de hem dağınıklık açısından hem de yaşam kalitesi açısından bir örnek olmasıdır. İlk yapmış olduğumuz proje Korukent Sitesi; 721 dairelik bir proje. Bunun içinde bir yaşam alanı, havuzları, yeşil alanları bol çok muhteşem bir proje olarak bunu yaptık ve bitirdik. Sonrasında tekrar halkın talebine göre 580 daireli ideal kent projesini onun yan tarafında yapıverdik. Bu çalışmalardan sonra şehirde site çalışmaları patlama yaptı. Önceden bir tarlaya bir bina yaparlardı şimdi bir bakıyorsunuz adamlar başlamış siteler yapmaya.  Yani inanıyorum ki yaptığımız işler bu işlerin mantığını oluşturdu. Bundan sonra da Evrenköy’de böyle bir çalışma yapacağız. Onun sebebi de oradaki problemi ortadan kaldırmak.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER