EVDE BAKIM İÇİN BİR TELEFON YETERLİ!

Geyve Belediyesi uzun zamandır örnek bir ağlık hizmeti veriyor. Belediyeye ait üç ambulans öncelikle hasta nakli için 24 esasına göre çalışarak Bakıma muhtaç hastalar için evde sağlık hizmeti veriyor. Hizmet veren ambulanslar ülkede birçok belediyeye örnek oldu.

EVDE BAKIM İÇİN BİR TELEFON YETERLİ!
banner3

HASTA NAKLİ

Belediyeler ambulans hizmetini daha fazla hasta nakli için yapıyor. Geyve’de yapılan ise bunun bir adım ötesinde. 3 hasta nakil aracı 7/24 saat esasına göre çalışıyor. Ambulanslar sadece Geyve’ye değil komşu ilçelere de çağırıldığında tereddütsüz yardıma gidiyor. Pamukova ve Taraklı başta olmak üzere hasta nakli yapılıyor. Belediyenin araçları hasta naklini ücretsiz gerçekleştiriyor.

EVDE BAKIM HİZMETİ

Geyve Belediyesi’nin ambulansları evde bakıma muhtaç vatandaşların tedavilerinde de aktif rol alıyor. Belediyenin ambulanslarda görevlendirdiği sağlık memurları serum takma, damar yolu açma, enjeksiyon veya pansuman gibi konularda da bir telefonla olay yerine ulaşıyor. Geyve Belediyesi’nin başlattığı uygulama ülkenin birçok belediyesine ilham kaynağı oldu.

VATANDAŞ MEMNUN

Belediyelerin görevlerinin sadece asfalt atıp, yol yapmak olmadığına vurgu yapan Belediye Başkanı Murat Kaya “Üç ambulansımla bölgeme hizmet veriyorum. Bizim sosyal sorumluluğumuzda olduğunu düşünerek bu hizmeti vermeye başladık. Şimdi birçok belediye başkanı arkadaşıma projeyi, ambulansı nereden daha ucuza temin edebileceğini anlatıyorum. Halka hizmet için bu makamlardayız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER