banner28

Etnik Kültürler Arası Birlik Derneği İlk Kez Toplandı

Sakarya Etnik Kültürler Arası Birlik Derneği Kurucuları, düzenlenen akşam yemeğinde, ilk kez biraraya geldi.

Etnik Kültürler Arası Birlik Derneği İlk Kez Toplandı
banner3

 

Erenler’deki bir lokantada gerçekleştirilen SEKABİR’in ilk toplantısına, Dernek Kurucu Başkanı Alim Karakaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASINI KARAKAYA YAPTI

Erenler Mal Müdürü Mehmet Özbaltacı’nın yanısıra, Rüstem Akkoyunlu, Hakan Kocabıyık, Bilal Beşkardeşler, Erol Tahta, Aysun Coşan, Saime Bakır, Şadan Batman Karakaya, Nagihan Çolakoğlu, Bektemir Beşli, Nadir Muhammed Küçükali, İsmail Bakır ve Yaşar Coşan’ın katılımıyla ilk kez gerçekleştirilen toplantıda açış konuşmasını, Derneğin Kurucu Başkanı Ali Karakaya yaptı.

“SAKARYA SORUNLARINA ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

Karakaya konuşmasında, merkezi Erenler’de olan derneğin kuruluş amaçlarından söz ederek, “Birlik ve Dayanışmayı pekiştirmeyi ve diğer derneklerle ortak çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz. Etkinlik ve aktiviteler organize etmeyi, ayrıca Sakarya’yı ilgilendiren sorunlara çözüm üretmeyi planlıyoruz. Bunun yanısıra üye sayımızı arttırmayı ve bünyemize, kendi işinde uzman olan, tanınmış isimleri de katmayı amaçlıyoruz” dedi.

8 MART HAZIRLIĞI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, bazı derneklerin de desteğiyle bir etkinlik düzenlemeyi düşündüklerini anlatan Kurucu Başkan Alim Karakaya, yönetim kurulunun 15 günde bir toplanacağını ve ilimizin sorunlarını masaya yatırarak, çözüm üretmeye çalışacağını söyledi.

Öte yandan yönetim kurulu üyeleri, düzenlenen yemekli toplantıda kendilerini teker teker tanıtırken, birlikte fikir alışverişinde de bulundu.

Kurucu Başkan ve üyeler toplantının sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER