Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, meme ve prostat kanserinin erken teşhisle tedavi edilebildiğini belirterek “Erken teşhis hayat kurtarır. Vatandaşlarımızı ücretsiz kanser taraması için KETEM’lere bekliyoruz.” dedi.

Erken Teşhis Hayat Kurtarıyor
banner3

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yenilenen Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nin (KETEM) yeni yüzü vatandaşlara tanıtıldı. Serdivan KETEM önünde stant açılarak merkeze gelen vatandaşlara karanfil dağıtılarak bilgilendirmede bulunuldu. Etkinliğe, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’de ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, Serdivan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sevda Gürsel, Geyve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman ile Kanser ve Sağlıklı Beslenme Hareketli Hayat Birimi uzmanı Sibel Gedikoğlu katılarak destek verdi. İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından meme kanserinde farkındalık ayı sebebiyle kadınlara karanfil dağıtıldı.

Vatandaşlara karanfil dağıtan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Öğütlü, kanser taramalarının ücretsiz yapıldığını dile getirerek “Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı KETEM birimine dijital mamografi cihazı kuruldu ve çekimler için hazır. Biz KETEM’leri çok önemsiyoruz ve istiyoruz ki vatandaşlarımızda bu merkezlerimizi önemsesin. Kanserle mücadelede erken teşhisin önemini artık bilmeyen yok. KETEM’lerde ve aile hekimliklerimizde ücretsiz kanser taramaları yapılıyor. Vatandaşlarımızı her fırsatta bu taramalardan yararlanmaya davet ediyoruz. Kadınlarda meme kanseri, erkeklerde ise prostat kanseri yaygın olarak görülüyor. Bu hastalıklar erken teşhisle tedavi edilebilir.” diye konuştu. Etkinlik karanfil dağıtımıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER