banner28

Erenlerde Kadın Danışma ve Destek Birimi Kuruldu

Erenler Belediyesi bir ilke daha imza atarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde günün anlamına anlam katan bir projeyi daha hayata geçirdi.

Erenlerde Kadın Danışma ve Destek Birimi Kuruldu
banner3

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kadın Danışma ve Destek Birimi hizmete açıldı. Oluşturulan yeni birimin açılışında konuşan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk seçim vaatleri 50. Yılda 50. Proje kapsamında bir projeyi daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Kadın Danışma ve Destek Biriminin şiddet ve ayrımcılığa maruz kalan ya da aile içi şiddet mağduriyeti olmasa da ayakta kalmakta zorlanan hanımlara kendilerini güvende hissedebilmesi, ön yargıdan uzak ve önemsenerek dinlenildiği yardım değil destek ve dayanışma esasına göre bilgilendirme ve destek sağlama hizmetinin verileceği belirtildi.

Kadın Danışma ve Destek Birimi tarafından başvuran kadının duyarlılıkla dinlenilmesi, yaşadığı zorluklarda ve şiddetle mücadelesinde yalnız olmadığının hissettirilmesi, ihtiyaçları doğrultusunda ekonomik, psikolojik ve hukuki alanlarda destek alabilecekleri kurum ve birimlerle irtibatının sağlanması ve yönlendirilmesi, bu yönlendirmeler sonucunda iş takibinin yapılması ve raporlanması gibi önemli faaliyetlerle hizmetlerin sürdürüleceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER