Erenlerde İlaçlama çalışmaları tam gaz

Erenler Belediyesi tarafından Halk sağlığını tehdit eden sivriseneklere karşı mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Erenlerde İlaçlama çalışmaları tam gaz
banner3

 

Yaz aylarının en büyük sorunlarından biri olan sinek ve haşereye karşı Erenler Belediyesi tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda larva ilaçlama çalışmaları sürüyor.

2 adet ULV aracı, 1 adet mistblower ve 2 adet sırt pülverizatörü (pompası ile mart ayında başlayan ilaçlama çalışmalarının yaz ayları boyunca da Erenler İlçesi sınırlarında olan 33 mahallede  artarak devam edeceği bildirildi.

Erenler sınırları dahilindeki irili ufaklı tüm bataklık ve su birikintilerinin, mücavir alanı içerisindeki sivrisinek larva üreme alanlarının (durgun sular, göl, gölet, dere, sulu bodrumlar, PTT menholler, temiz su kanalları vb.) drenaj suları bataklıkları, kent içi yeşil alanlar, çalılıklar, hurdalıklar ve içinde bulunan orta derecede kirletilmiş sular ve fosseptiklerin periyodik olarak 2 adet ULV aracı, 1 adet mistblower ve 2 adet sırt pülverizatörü (pompası) ile larva ve uçkun mücadelesinin yapıldığı belirtildi.

Yaz aylarında sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi açısından erken dönemde yapılan larva mücadelesinin son derece önemli olduğunu dile getiren Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk; “Halk sağlığını ilgilendiren konularda belediyemiz üzerine düşen her türlü vazifeyi büyük bir hassasiyetle yerine getiriyor. Erken dönem larva mücadelesi, yaz aylarında da sinek ve haşereyle mücadeleye devam edeceğiz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER