Erenler ve Serdivan'a 100 Milyonluk Yatırım

Başkan Toçoğlu Erenler ve Serdivan ilçelerinde hayata geçirilecek 100 milyonluk yatırımın müjdesini verdi: “İki ilçemizde 320 kilometrenin üzerinde içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Su kesintilerine son verecek, kayıp kaçak oranını önemli ölçüde düşürecek projemizin kısa süre içerisinde ihalesine çıkacağız. Hayırlı olsun.”

Erenler ve Serdivan'a 100 Milyonluk Yatırım
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler ve Serdivan ilçelerinde hayata geçirilecek yeni içmesuyu projelerinin müjdesini verdi. Yaklaşık 100 Milyon TL’yi bulacak yatırımların ihalesinin kısa süre içerisinde gerçekleştirileceğini belirten Başkan Toçoğlu, “Şehir genelinde içmesuyu ve kanalizasyon yatırımlarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda devam eden 300 milyonluk projemiz var. Sağlam ve entegre altyapı hedefiyle çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” diye konuştu.

 

320 Kilometre Hat

Başkan Toçoğlu, “Erenler ve Serdivan ilçelerimin eskiyen içmesuyu hatlarını yenileme konusunda da proje hazırlıklarımız tamamlandı. Yaklaşık 100 Milyon TL’yi bulacak çalışmalarımız kapsamında iki ilçemizde toplam 320 kilometrenin üzerinde içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Büyük bir yatırım olacak. İmalat sırasında hemşerilerimizin herhangi bir sorun yaşamaması için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Paydaş kurumlarımızla işbirliği içerisinde olacağız” dedi.

 

Kayıp Kaçak Oranı Düşecek

Yeni yatırımla Erenler ve Serdivan’ın uzun yıllar içmesuyu sıkıntısı yaşamayacağını da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İki ilçemizde zaman zaman eskiyen hat kaynaklı içmesuyu kesintileri oluyor. Yatırımımız bu kesintilere kesin çözüm getirecek. Yeni hatlarımızla hemşerilerimize sunduğumuz içmesuyunun kalitesini de güvence altına almış olacağız.  Projemiz ayrıca bölgedeki kayıp kaçak oranını da önemli ölçüde düşürecek. Hemşerilerimizin de sağduyusu ve desteğiyle çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER