banner28

Erenler Meclisi Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Erenler Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Erenler Meclisi Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
banner3

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yeni yılın, Ülke ve Millet için hayırlara vesile olmasını dileyerek, “yeni yıl ülkemiz, milletimiz başta olmak üzere ilçemiz için ve bütün insanlık için huzur, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyorum. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize sabırlar diliyorum” dedi. Başkan Öztürk İstanbul Ortaköy'de kalleşçe gerçekleştirilen menfur terör saldırısını da kınayan açıklamasının ardından meclis gündemine geçerek oylama öncesi meclis üyelerini gündem maddeleri hakkında bilgilendirdi.

Yeni denetim komisyonu seçildi

5 maddenin görüşülerek karara bağlandığı yılın ilk meclis toplantısında Denetim Komisyon üyeleri de kapalı zarf usulü oylama ile belirlendi. Yapılan müzakere ve gizli oylama neticesinde Alaattin Toy, Rüstem Yazar Belgin Demirağ ve Yakup Kara oy çokluğu ile Şemsettin Duman ise oy birliği ile 2017 yılı Denetim Komisyonu Üyeliğine seçildi. Başkan Öztürk oylama sonrasında Denetim Komisyonunda görev alacak meclis üyelerine başarılar diledi.

 

Hizmet yarışına ilk günkü tempoyla devam ediyoruz

Projeler hakkında bilgi veren Başkan Öztürk; “Erenler halkının yaşam standartlarını hak ettiği düzeye yaklaştırabilecek şekilde sürdürdüğümüz hizmet yarışına ilk günkü tempoyla devam ediyoruz. Seçim vaatlerinin hemen hepsi ile ilgili çalışmalar yaptık. 2014 seçim çalışmalarımızda bir konsept olarak ortaya çıkardığımız; ‘50. Yılda 50 Proje’ sloganı kapsamında birçok çalışmamızı tamamlayarak,  2 yıllık iş akışımız içerisinde 50 projeye 20 adet proje daha ilave ettik. 50 projeden 34’ü tamamlandı, 6’sına da başlamış bulunmaktayız. Diğer 10 projemizi görev süremiz içerisinde tamamlayacağız. 50 projeye ilaveten ürettiğimiz 20 projeden 8’i tamamlandı, 10’una başlandı, kalan 2 proje ise görev süremiz içerisinde tamamlanacaktır. 2017 yılında da yapacağımız tüm hizmetlerde halkımızı daha iyiye, daha doğruya götürmek, onlara huzur ve güven içerisinde üst düzey bir yaşam sağlamak, kalkınmış ve müreffeh bir Erenler için daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilinci içerisinde olacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER