Erenler Kızılay Temsilciliği Türk Kızılay'ını Anlattı

Erenler Kızılay Şubesi “ Genç Kızılay Gönüllüleri” ile birlikte her yıl 29 Ekim- 4 Kasım arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle okullarda etkinlik düzenledi.

Erenler Kızılay Temsilciliği Türk Kızılay'ını Anlattı
banner3

Türk Kızılay’ını Anlattılar

Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Kızılay Haftası” münasebetiyle Erenler Kızılay Temsilcisi Ahmet Özgedik beraberinde “Genç Kızılay Gönüllüleri” ile birlikte Erenler ve Küpçüler Orta Okulunda öğrencileri ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere Türk Kızılay’ının kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.

Amacımız farkındalık oluşturmak

Türk Kızılay’ının ulus ve millet açısından önemini vurgulamak adına öğrenciler bir araya geldiklerini dile getiren Erenler Kızılay temsilcisi Ahmet Özgedik “ Ülkemizde 29 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası çerçevesinde “Genç Kızılay Gönüllülerimiz” ile okullarımızı ziyaret ettik. Özellikle gençlerimize yine Genç Kızılaycılarımız tarafından  yardımseverliği ve Kızılaycılık ruhunu anlatmak istedik. Bu ziyaret programlarımızın Türk Kızılay’ına ve faaliyetlerine yönelik farkındalık oluşturmak adına oldukça verimli geçtiğini belirtmek isterim” şeklinde ifadelerde bulundu.

Gönüllülük hakkında bilgi verdiler

Ziyarette “ Genç Kızılay Gönüllüleri” öğrencilere Kızılaycılık felsefesi ve temel ilkelerini ve toplumsal dayanışmayı konu alan sunumda bulunarak öğrencilere Türk Kızılay’ını tanıtmanın yanı sıra Türk Kızılayı, kan, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Sunum sonrası Kızılay gönüllüleri ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER