banner28

ERENLER'DE ŞİİR DOLU UNUTULMAZ GECE

Erenler Şiirler ve Şairler programında konuşan Başkan Öztürk, “İnsanın ruhunu etkileyen sözlerin başında şüphesiz şiir gelir. Şiir, toplumsal hayatın önemli temel taşlarından biri olup, dilin ve insanın özüdür. Erenler Belediyesi olarak sanata ve topluma verdiğimiz önem ile birbirinden değerli şairlerimizi vatandaşlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

ERENLER'DE ŞİİR DOLU UNUTULMAZ GECE
banner3

Erenler Belediyesi, Şairler ve Şiirler gecesinde birbirinden değerli şair ile vatandaşlara eşsiz bir sanat zevki yaşattı. Erenler Kültür Merkezinde gerçekleşen programın organizasyonunu Sakaryalı Şair Yasmin Korkut üstlendi. Gecenin Sessizliğini Bozan Şairler programında Yavuz Bülent Bakiler ve Sinan Yağmur gibi usta şairlerin yanı sıra Arzu Subakan Kabukçu, Elif Aktan, Muhittin Dağhan, Abdurrahman Tümer, Semih Baykara, Nedim Saatçi ve Firdevs Altındaş şiir severler ile buluştu.

Erenler Şairler ve Şiirler programına Vali Yardımcısı Latif Memiş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Başkan Yardımcıları Muhammet Kıratlı ve Ali Akdeniz, Erenler Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz ve yönetimi, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Şiir İnsanın Özüdür”

Vatandaşların kültür merkezini doldurduğu programda şiirin öneminden bahseden Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “İnsanın ruhunu etkileyen sözlerin başında şüphesiz şiir gelir. Şiir, toplumsal hayatın önemli temel taşlarından biri olup, dilin ve insanın özüdür. Bizler Erenler Belediyesi olarak sanata ve topluma verdiğimiz önem ile birbirinden değerli şairlerimizi sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bu anlamda şiir ve şairler gecemize katılarak güzel eserleri ile bizleri onurlandıran şairlerimize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Vatan Şairi Mehmet Akif…”

İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 80. yılı münasebeti ile anıldığı programda Akif’le ilgili konuşan Başkan Öztürk, “Şiir ve şair denince şüphesiz akla ilk olarak gelen isimler Büyük Üstad Necip Fazıl Kısakürek ve elbette Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’dur. Mehmet Akif Ersoy, hayatının her alanında vatanı ve milleti için mücadele etmiş ve bu mücadelelerinin karşısında maddi hiçbir çıkar gözetmemiştir. Biz de bu anlamda Vefatının 80. Yıl dönümü olması münasebetiyle Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

 

Kürsüye çıkan tüm sanatçılar da eserlerini okumadan önce sanata ve sanatçıya verdiği değerden ötürü Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’e teşekkürlerini bildirdiler.

 

Program sonrasında Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve protokol üyeleri sevilen şairlere hediyelerini takdim ederken şairler ise sevenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Usta şairler Yavuz Bülent Bakiler ve Sinan Yağmur da salon çıkışında kitaplarını imzalatmak isteyenleri geri çevirmedi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER