banner28

Erenler'de Örnek Hizmet 'Çöpler Yeraltına Alınıyor'

Erenler Belediyesi İlçenin tüm çehresini etkileyecek olan çalışmanın pilot bölgesinde çöp konteynerlerinin yer altına alınma projesini başlattı.

Erenler'de Örnek Hizmet 'Çöpler Yeraltına Alınıyor'
banner3

Erenlerde çöp konteynerlerinin yer altına alınma projesi, pilot bölge olarak seçilen Dilmen Mahallesinden uygulamaya başlandı. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de uygulamanın yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Proje ile ilgili olumlu geri dönüşler olduğunu belirten Başkan Öztürk; “3,5 ton çöp alma kapasitesine sahip 20 adet yerüstü ve 60 adet de yeraltı konteynerlerimiz gelmeye devam ediyor. Bu sistemde çöpünüzü attığınız zaman, üzerindeki kapağını kapattıktan sonra çevresinde kötü koku oluşmuyor. Daha temiz bir Erenler için tüm çöp konteynerlerimizi pilot bölge olarak seçtiğimiz dilmen mahallesinden başlayarak yeraltına indirmeye başladık. Böylelikle oluşabilecek çevresel fiziki görüntü ortadan kalkarken, pis kokulardan da Erenlerimizi arındırmış olacağız. Hedefimiz Erenler halkına en iyi hizmeti dünya standartlarında sunabilmek.  Vermiş olduğumuz bir sözümüzü daha yerine getiriyor olmanın, şehir estetiği ve halk sağlığı açısından önemli bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımızdan aldığımız geri dönüşlerde bu projemizi çok beğendiklerini bize iletiyorlar. Erenler halkı her zaman hizmetin en iyisini en kalitelisini hak ediyor biz de elimizden geldiği kadar hizmetlerimizi en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER