Erenler'de Disleksi Farkındalığı Konferansı Düzenleniyor

Erenler Belediyesi ve Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Sakarya Temsilciliği’nin iş birliği ile 'Disleksi' farkındalığı oluşturmak amacıyla Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde konferans düzenlenecek.

Erenler'de Disleksi Farkındalığı Konferansı Düzenleniyor
banner3

“120 bin çocuk öğrenme güçlüğü yaşıyor”

Türkiye’de 120 bin üzerinde çocuk okuma yazma akıl yürütme dinleme konuşma ve matematiksel becerilerin kazanılması güçlüğü ve farklılığı yaşıyor. Kişinin normal veya üstün zeka düzeyinde olmasına rağmen okuma, yazma ve dil becerilerinde problem yaşamasına sebep olan öğrenme güçlüğü ve farklılığı disleksi olarak tanımlanıyor. Özgül öğrenme bozukluklarından biri olan disleksi ne demek belirtileri nelerdir tedavi yöntemleri ile ilgili konularda ailelerin bilgilendirilmesi amacıyla Erenler Belediyesi ve Sakarya Disleksi Derneği ortaklaşa “Anne Ben Disleksi Miyim?”  konferansı düzenleyecek.

“Disleksi ile ilgili sorulara cevap verilecek”

“Anne Ben Disleksi Miyim?” konferansında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Hakan Özak’ın yapacağı bilgilendirme ile ailelerin disleksi ile ilgili sorularına cevap verilecek. Konferans 8 Kasım Perşembe Günü Saat 13: 00 ‘da Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER