banner28

Erenler Belediyesinden Yerli Yazılım Atağı

Erenler Belediyesi TÜBİTAK tarafından üretilen yerli işletim sistemi  PARDUS ’a geçmek için çalışmalarına başladı.

Erenler Belediyesinden Yerli Yazılım Atağı
banner3

PARDUS için altyapı ve donanım hazırlıklarına başlandı

Erenler Belediyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teknolojide “yerli ve milli ürünler” çağrısından sonra TÜBİTAK tarafından üretilen yerli işletim sistemi  PARDUS kullanımı kararı aldı.  Milli işletim sistemi PARDUS’ a geçiş hazırlıklarını sürdüren Erenler belediyesi yerli işletim sisteminin bilgisayarlara entegre işlemi için altyapı ve donanım hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Belediyede yerli ve milli işletim sistemi

PARDUS işletim sisteminin kurumsal bütünlüğe uyumu ve kullanılan yazılım ve donanımların uygunluğunu tamamlandıktan sonra belediye bünyesinde bulunan tüm bilgisayarlar milli işletim sistemi ile entegresi yapılacak.

“Dışa bağımlılığı azaltan düşük maliyetli yerli işletim sistemi”

Yerli ve milli işletim sistemi PARDUS’ a geçiş ile ilgili açıklamada bulunan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli ve milli teknoloji talebi doğrultusunda dışa bağımlılığı azaltan düşük maliyeti ile kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanılmasına olanak sağlayan milli işletim sistemi PARDUS’a geçme kararı aldık. Bu karar doğrultusunda belediyemiz bünyesinde teknik altyapı ve sistemimizi PARDUS’ a uygun hale getirmek için çalışmalara başladık. İnşallah kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak yerli ve milli işletim sistemi PARDUS’ u kullanmaya başlayacağız ” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER