Erenler Belediyesinden Örnek Davranış

Erenler’de bir köpeğin hasta ve bitkin halde olduğu bilgisinin Erenler Belediyesi sosyal medya hesabına bildirilmesiyle belediye ekipleri hemen harekete geçti. Belediye veteriner hekimi tarafından meme tümörü olduğu tespit edilen sahipsiz köpek hemen ameliyata alınarak tedavi edildi.

Erenler Belediyesinden Örnek Davranış
banner3

Erenler Belediyesi gerek aşı kampanyaları gerek kış şartları dolayısıyla oluşturulan beslenme noktaları ile ilçedeki sahipsiz hayvanlara sahip çıkarak diğer kurumlara örnek olmaya devam ediyor. Erenler Belediyesi sosyal medya hesabına gelen hasta bir köpeğin ihbarı üzerine harekete geçerek sahipsiz hasta köpeği Belediye veteriner hekimi tarafından tedavi altına alındı.

Bakım evinde tedavi altına alındı

Erenler Belediyesi sosyal medya hesabına gelen hasta bir köpeğin ihbarı üzerine harekete geçti. Sokakta hasta ve bitkin bir şekilde duyarlı bir vatandaş tarafından fark edilen köpek vatandaşın ihbarı üzerine Erenler Belediyesi ekiplerince bulunduğu yerden alınarak Erenler Belediye veteriner hekimine teslim edildi. Muayene sonrası meme tümörü olduğu anlaşılan köpek ivedilikle ameliyata alınarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi geçici bakım evinde götürülerek tedavi altına alındı.

“Onların da bizler kadar yaşama hakkı var”

Konu ile açıklamada bulunan Erenler Belediye  Başkanı Cavit  Öztürk “ Duyarlı bir vatandaşımızın sosyal medya üzerinden bizlere hasta köpek ile ilgili ihbarda bulunması ile hemen belediyemizin sahipsiz hayvanları yakalama ekiplerini olay yerine gönderdik. Ekiplerimiz sahipsiz köpeği bulunduğu yerden alarak belediyemiz veterinerine teslim etti. Hasta olduğu anlaşılan sahipsiz köpek belediyemiz veteriner hekimi tarafından muayene edilerek tedavi altına alındı. Sahipsiz köpeğin şu an bakım evinde tedavisi sürmektedir. Köpeğin İyileşmesi için ne gerekiyorsa yapılması talimatını veteriner hekimimize bildirdik. ‘Yaradılanı, Yaradandan ötürü sevdiğimiz’ için, en az bizler kadar yaşama hakkı olan bu canlılara her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz”  diyerek ihbarda bulunan vatandaşa duyarlılığı dolayısıyla teşekkür etti.

“Tedavi süreci devam ediyor”

Hasta köpeğin tedavisini yapan Belediye veterineri ise yaptığı açıklamada Hasta köpeğin Sakarya Büyükşehir Belediyesi geçici bakım evine götürülerek meme tümörünün alındığını ve tedavi sürecinin devam ettiğini belirtti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER