ENGELSİZ GÖSTERİ BEĞENİ TOPLADI

Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğü tarafından Serdivan İlçesinde bulunan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programda zihinsel engelli öğrenciler tarafından hazırlanan gösteri büyük beğeni topladı.

ENGELSİZ GÖSTERİ BEĞENİ TOPLADI
banner3

YOĞUN KATILIM

Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğü tarafından Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma ve bakım altında bulunan engelliler tarafından hazırlanan gösteri davetliler tarafından büyük beğeni toplarken programa Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, şehit yakınları, gaziler ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

“İNSANIN GÖNLÜNE DOKUNUNCA HERŞEY DEĞİŞİR”

Programın açılış konuşmasını yapan Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Murat Topuz, “Burada ailesi veya yakınları tarafından bakımı üstlenilmeden yaşamını bağımsız olarak sürdüremeyecek dudumda olan, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen zihinsel engellilerin, maddi, manevi ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hizmet veriyoruz. İnsanın gönlüne dokununca her şey değişir; bizler ne zaman zihnimizdeki engelleri kaldırmaya başlarsak, işte o zaman engellilerimizin yüreğine, hayatına dokunmaya başlarız. Sizlerin huzurunda programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinize keyifli seyirler diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

BAŞARILAR DİLEDİ

Murat Topuz’un konuşmasının ardından Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehebilitasyon Merkezi’nde koruma ve bakım altında tutulan öğrenciler tarafından hazırlanan gösteri sergilenirken Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz’un canlandırıldığı tiyatro piyesleri büyük beğeni topladı. Programın kapanış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, “Size bu programa katılamayan Valimiz Hüseyin Avni Coş’un içten selamlarını getirdim. Bu güzel programda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. Programın sonunda gösteriyi hazırlayan engellilere hediye takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER