Engellileri Anlamak İçin Empati Kurdular

Tepebaşı Aktar İlkokulu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi.

Engellileri Anlamak İçin Empati Kurdular
banner3

Bedensel engellilerin ve ortopedik engellilerin yaşadığı zorlukları anlatmak amacıyla tekerlekli sandalye ve koltuk değnekleriyle uygulamalı empati yaptık. Ayrıca görme engellilerin yaşadığı zorlukları anlatmak amacıyla gözleri kapatılmış kişilerden önlerinde bulunan engelleri geçip yürümeleri istendi” Öğrenciler etkinlikler sonrasındaki düşüncelerinin değiştiğini, engelli bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukları tecrübe ederek, engelli bireylerle empati kurdular.

"Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum değildir. Engellilerin yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bugün böyle bir sağlık problemi olmayan kişinin, yarın çeşitli nedenlerle özürlü olmama garantisi yoktur. Bu nedenle engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak, problemlerini çözmek, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmayı insani bir görevdir. En büyük engel gönüllerdeki ve zihinlerdeki engeldir.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER