Elektronik Eşya Hırsızları Yakalandı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon yapıldı.

Elektronik Eşya Hırsızları Yakalandı
banner3

Yapılan operasyonda ikametlerin kapı ve pencerelerini kırmak sureti ile televizyon ve laptop gibi elektronik eşyaları çalıp, bu malzemeleri satmak sureti ile haksız kazanç elde eden hırsızlar yakalanarak cezaevine gönderildi.

 Yine alınan bilgiye göre Sakarya merkez ve dış ilçelerinde, 2015 yılı Eylül, Ekim ve Kasım aylarında ikametlerin kapılarını veya pencerelerini kırmak sureti ile ikametlerden televizyon ve laptop gibi elektronik eşyaları çalan, bu malzemeleri satmak sureti ile haksız kazanç elde eden hırsızlar ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri üç aylık MOBESE kameraları ve güvenlik kameralarını inceleyerek yaptıkları titiz ve ayrıntılı araştırmalar sonucu, hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şahısların H.İ.A. (20), E.E. (24) isimli şahıslar olduğunu tespit etti. Şahısların Sakarya İli Serdivan ve Adapazarı İlçelerinde, 11 ayrı ikametten hırsızlık olayı, Pamukova İlçesinde 3 ayrı ikametten hırsızlık olayı ve Arifiye İlçesinde de 1 ikametten hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildi. Şahısların ikametlerden çalmış oldukları elektronik eşyalar ile ilgili yapılan çalışmalarda, çlaışmış oldukları hırsızlık mallarını S.G. (26) isimli şahsa para karşılığı sattıkları anlaşılmış, hırsızlık mallarını ele geçirmek üzere yapılan ikamet ve işyeri aramalarında, 8 adet farklı marka ve modellerde televizyon, 1 adet laptop a adet 5+1 ses sistemi ve 2 adet laptop soğutucu ele geçirilmiş, hırsızlık mallarının asıl sahipleri tespit edilerek, eşyalar sahiplerine teslim edildi.

 Yakalanan şüpheli şahıslar, 21.11.2015 günü haklarında yapılan 11 ayrı hırsızlık doyası ile birlikte çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanarak Ferizli L Tipi cezaevine teslim edildi.

İl Emniyet Müdürlüğünün tüm unsurları ile her türlü suç ve suçluya karşı mücadeleye aralıksız devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER