banner28

El Emeği Eserler Yılsonu Sergisinde Görücüye Çıktı

Erenler Bilgi Evi ve Erenler Halk Eğitim Merkezinin düzenlediği yılsonu sergisinde kursiyerler el emeği göz nuru eserlerini görücüye çıkarttı.

El Emeği Eserler Yılsonu Sergisinde Görücüye Çıktı
banner3

El emeği eserler büyük beğeni topladı

Erenler Bilgi Evi ve Erenler Halk Eğitimi Merkezlerindeki giyim-nakış, iğne oyası ve el sanatları kurslarının geleneksel yılsonu karma sergisi büyük ilgi gördü. Kursiyerlerin hazırladığı birbirinden özel tasarımlar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Erenler Belediye Düğün Salonu’nda görücüye çıkan eserler büyük beğeni topladı.

İlçe Protokolü ve Milletvekili Adaylarından tam not

Kursiyerlerin kendi el emeği eserlerini görücüye çıkardığı yılsonu sergisinin açılışına İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Belgin Demirağ katıldı. İlçe yönetimin yanı sıra MHP Milletvekili adayı Melikşah Budak ve AK Parti Milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek te yılsonu sergisine katılarak kursiyerlere hediyelerini taktim ettiler.

“Hayat boyu öğrenmenin bir yolu”

 

Bilgi Evi ve Halk Eğitim Merkezi kurslarına olan ilginin her geçen gün arttığını dile getiren Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adil Şenol yetiştirilmiş insan gücüne dikkat çekerek "Milletlerin sahip olduğu güçler içerisinde eğitilmiş insan gücünün önemi her şeyden önde gelmektedir. Her gün kendini yenileyerek çalışmalarını devam ettiren bir kurum olarak insanımızın eğitimine katkıda bulunuyoruz. Hayat boyu öğrenmenin bir yolu olarak halk eğitim kurslarımızda 7'den 70'e bütün insanlarımıza ağırlık olarak da hanım kardeşlerimize üretime katılma kabiliyeti kazandırarak, aile ekonomisine katkıda bulunabilmelerine ön ayak olmaya çalışıyoruz. Tüm faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Cavit Öztürk, ana binamızdan kurs merkezlerinin hemen hemen hepsini bizlere bedelsiz sunmuştur. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

“Kültürümüzü gelecek nesillere aktarma imkânı”

Yılsonu sergisinin açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Öztürk ise Bilgi Evi ve Halk eğitim merkezinde açılan kursların, kültürel zenginliklerin geleceğe aktarılmasında önemli bir rol üstlendiğine değinerek “Bu tür halk eğitim kurslarımızda hem eğitilmiş insan gücümüzün artmasını sağlıyoruz, hem de kültürümüzün tarihten getirdiği desenleri, nakışları, renkleri günümüze ve gelecek nesillere aktarma imkânı buluyoruz. Bilgi Evi ve Halk Eğitim Merkezinde çok güzel çalışmalara imza atarak el emeği, göz nuru eserleri meydana çıkaran kardeşlerimizi kutluyorum” dedi.

“Sanatı yaşatan kurumlar”

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut’ta Erenler Belediye Başkanı Öztürk’e belediye binalarını halk eğitimin emrine amade etmesinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında “ Halk Eğitim Merkezleri eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sanatı yaşatan kurumlardır, bu kurumlardan en iyi şekilde istifade edilmesi gerekmektedir, Hazırlanmış olan bu sergide el nuru, alın terlerini dökerek gerçekleştirmiş oldukları eserlerden dolayı kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Âcizane tavsiyem açılan kursun mahiyeti ne olursa olsun vaktimiz müsaitse mutlaka bu kurslara iştirak etmeli oradan bilgi ve beceriler kapmalıyız” dedi.

 

Sertifikaları İlçe Protokolü Taktim Etti

Törende kursiyerlerin sertifikaları Belediye Başkanı Cavit Öztürk ile diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Sertifika takdiminin ardından Başkan Öztürk ve beraberindeki protokol mensupları, Halk Eğitim Merkezi nakış, giyim, el sanatları, çini, ebru ve resim kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi gezdi, kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER