banner28

Eğitim-Bir-Sen Şubelerinden Suriye'ye 25 Ton Un

Sakarya'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca başlatılan "Suriye'de Acil Una İhtiyaç Var" kampanyası kapsamında, Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 ve 2 Nolu şubelerince toplanan 25 ton un, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gönderildi.

Eğitim-Bir-Sen Şubelerinden Suriye'ye 25 Ton Un
banner3

Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Murat Mengen de İslam dünyasının her bölgesinde zulüm görüldüğünü ancak Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde bunları aşacağını belirtti. 

Eğitim-Bir-Sen Sakarya 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Kahraman, Sakarya Üniversitesi helikopter pistinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Suriye'de bir insanlık dramı yaşandığını, bu zulme de sessiz kalındığını söyledi.

Şube yönetimi olarak "Suriye'de Acil Una İhtiyaç Var" kampanyasına katılma kararı aldıklarını ifade eden Kahraman, destek sağlayan üyelerine teşekkür etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın ise kentten Suriye'ye 89. yardım tırını yola çıkardıklarını dile getirerek, "DAEŞ bahanesi ile Suriye halkının tepesine bombalar yağdıran İran, Rusya, Esed ve diğer emperyalist güçler, emin olun DAEŞ hariç herkesi vuruyor. Mülteci bile olamamış zulüm altında inleyen mazlum Suriye halkının her daim yanında olacağız" diye konuştu.

Daha sonra 25 ton unun yüklendiği tır, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gitmek üzere Prof Dr Faruk Beşer’in yaptırdığı  dualarla yola çıktı. 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2015, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER