banner28

Eğitim-Bir-Sen Sapanca'da Ziyaretlerde Bulundu

Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 No’lu Şube Başkanı Murat Mengen ve yönetim kurulu üyeleri, 5 bin üye hedefi için  ilçelerde okul ziyaretlerine başladı.

Eğitim-Bir-Sen Sapanca'da Ziyaretlerde Bulundu
banner3

Sapanca  ilçe merkezindeki okulları ziyaret eden Mengen, “Şube Yönetimi olarak İlçe yönetimlerimiz, işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Teşkilatımız tüm birimleriyle çalışıyor. Memur-Sen’in 1 milyon üye hedefine biz de 5 bin üye hedefi ile destek oluyoruz. Sakarya’da tüm ilçelerde yetkili ve etkili sendikayız. Nöbete ücret getirerek bir angaryayı daha tarihin tozlu raflarına kaldırdık. Sınavlardaki ücret adaletsizliğini bitirdik. Üyelerimize memurluk ve şeflik sınavları öncesi deneme sınavları yaptık. Müdür yardımcılığı sınavları için kurslar açacağız. Sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz, aynı zamanda hizmet sendikacılığı yapıyoruz. Özlük, ekonomik ve sosyal kazanımların yanı sıra vicdani kazanımlarla da farkımızı ortaya koyuyoruz. Cuma namazı saatlerinde başbakanlık genelgesi ile düzenleme yapılması bizim toplu sözleşme kazanımlarımızdan biridir” dedi.

Sakarya’nın  büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını kaydeden Mengen, “Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Geçen ay güneyimizdeki kanayan yaraya merhem olmak adına Suriye’ye bir TIR un yardımı yapmıştık. Sonrasında bir Suriye , Kilis ve Reyhanlı ziyaretlerimiz oldu. Oradaki mağdur ve mazlum çocuklara atkı bere eldiven çamaşır çorap paketleri hediye ettik. Bugünlerde ayakkabı yardımı yapacağız.  Ülkemizde Diyarbakır, Nusaybin,  Cizre ve Silopi’de kanlı terör örgütüne destek olmadığı için mağdur olan halkımıza yönelik gıda yardımı kampanyasına destek verdik” şeklinde konuştu. 

Bundan sonraki süreçte gidilmedik ilçe , ziyaret edilmedik okul bırakmayacaklarını söyleyen Mengen , tüm çabamız üyelerimizin özlük , ekonomik ve sosyal haklarının daha iyi seviyelere çıkarılmasıdır dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER