Eğitim-Bir-Sen Sakarya'da Hedef 5 Bin Üye

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Karapürçek Temsilciliği teşkilat istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya il yönetim kurulu üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu ve kurum temsilcileri katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya'da  Hedef 5 Bin Üye
banner3

Toplantının açılış konuşmasında teşkilatlanmanın öneminden bahseden Karapürçek İlçe Temsilcisi  Mustafa Nadi  Dalda  sözlerine şöyle devam etti;’okul temsilcilerimizden, ilçe yönetimlerimize; il yönetimimizden genel merkezimize kadar organize olmuş bir teşkilatız. Bundan dolayı da Sakarya’nın  ve Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Teşkilatımızda bütün birimlerimiz ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyorlar.

 Toplantıya katılan Sakarya  Şube  Başkanı Murat Mengen  konuşmasında Sakarya  şubesinin bu güne kadar gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarından bahsederek konuşmasına başladı. Karapürçek  temsilciliği çok güzel ve uyumlu çalışmalar yapmaktadırlar ve arkadaşlarımız, kardeşlerimiz inşallah çok daha iyi işlere imza atacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu süreçte destek olan üyesinden başkanına bütün ağabeylerimizi ve kardeşlerimizi kutluyorum . Yeni dönemde hedefimiz en kısa sürede 5 bin üyeye ulaşmaktır. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Türkiye tarihinde ilk defa en fazla kazanım elde edildiği bir Toplu Sözleşme sürecinin yaşandığını belirten Mengen ; toplu görüşmeden toplu sözleşmeye geçilmesini sağlayan Memur-Sen, bu kazanımla kendi başına büyük biz kazanım elde etmiştir ve bu süreçte diğer sendikalar buna destek olmadıklarını belirtmişler.  Biz yetkili olduğumuz her dönemde memurun menfaatini gözeterek masaya oturduk ve bu yılki toplu sözleşme sürecini diğer sendikaların sabote etmesini engelleyerek bugüne kadar ki en iyi ve en kazançlı toplu sözleşme sürecini başarıyla gerçekleştirdik. İlk kez nöbete ücret uygulaması ile bir angaryaya son verdik ve sınavlarda ücret adaletsizliği giderilerek bir mağduriyet daha giderildi şeklinde sözlerini tamamladı.

Teşkilat toplantısı, teşkilat üyelerinin soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER