Eğitim-Bir-Sen Pamukova'da Okulları Geziyor

Eğitim-Bir-Sen Sakarya  Şube Başkanı Murat Mengen , teşkilat toplantılarının ardından ilçelerde okul ziyaretlerine başladı.

Eğitim-Bir-Sen Pamukova'da Okulları Geziyor
banner3

Pamukova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe merkezindeki okulları ziyaret eden Mengen; ilçe yönetimlerimiz, kurum temsilcilerimiz ve üyelerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Teşkilatımız tüm birimleriyle çalışıyor. Memur-Sen konfederasyonumuzun 1 milyon üye hedefine biz de 5 bin üye hedefi ile destek oluyoruz. Sakarya’da tüm ilçelerde yetkili ve etkili sendikayız. Nöbete ücret getirerek bir angaryayı daha tarihin tozlu raflarına attık. Sınavlardaki ücret adaletsizliğini bitirdik. Üyelerimize memurluk ve şeflik sınavları öncesi deneme sınavları yaptık. Müdür yardımcılığı sınavları için kurslar açacağız. Sadece ücret sendikacılığı yapmıyoruz aynı zamanda hizmet sendikacılığı yapıyoruz. Özlük, ekonomik ve sosyal kazanımların yanı sıra vicdani kazanımlarla da farkımızı ortaya koyuyoruz. Cuma namazı saatlerine başbakanlık genelgesi ile düzenleme getirilmesi bizim toplu sözleşme kazanımlarımızdan biridir.

Mengen ; Sakarya’nın en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Geçen ay güneyimizdeki kanayan yaraya merhem olmak adına Suriye’ye bir tır un yardımı yapmıştık.  Bu günlerde ülkemizde Diyarbakır , Nusaybi,  Cizre ve  Silopi’de kanlı terör örgütüne destek olmadığı için mağdur olan halkımıza yönelik gıda yardımı kampanyasına destek verdik. 20 sivil toplum kuruluşu ile birlikte ülkemizin birliğine dirliğine silah sıkan hainler için destek bildirisi yayınlayan akademisyenlere karşı bir basın bildirisi yayınladık dedi.

Mengen ayrıca üyelerine bir çağrıda bulunarak EBS Sakarya 1  sosyal medya hesabımızdan ve  sakarya1.egitimbirsen.org.tr web sitemizden çalışmalarımızı takip edin dedi. Ayrıca  Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesine Bosna caddesinde yeni adreslerinde çay içmeye beklediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER