banner28

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarını Ağırladı

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi yeni hizmet binasına hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Sakarya Şubesini sık sık ziyaret eden Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Sakarya Çıtayı Yükseltti ve Sakarya Şubemiz Yüzümüzü Ağarttı övgülerinin ardından bu kez de Genel Başkan Yardımcıları Atilla Olçum ve Hasan Yalçın Yayla yeni hizmet binasını inceleyerek şube yönetimini tebrik etti.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılarını Ağırladı
banner3

Genel Merkezin Sakarya’ya olan teveccühüne ve ilgisine teşekkür eden Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum; Sakarya Şubemiz örnek bir teşkilat ve birliktelik ile çalışıyor.  Genç dinamik ve enerjik bir ekip olarak Sakarya’ya çok güzel bir hizmet binası kazandırdınız. Birçok ilimize de örnek teşkil eden, imrenerek incelenen bir bina oldu burası. Allah hayırlı başarılı hizmetler yapmayı nasip etsin dedi.

Yönetici atama yönetmeliği, eğitim çalışanlarının sorunları ve eğitim üzerine de konuşulan sohbette siyasete de değinen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla; Bizim hanlarımız, hamamlarımız yok, bizler sabit gelirlileriz ve bu yüzden istikrara ihtiyacımız var. Biz bir kez daha eski Türkiye’ye dönmek istemiyoruz.  Tüm kazanımlar örgütlülüğümüz ve ülkenin üzerinden vesayetin kalkması ile mümkün oldu. Yönetsel istikrar ve vesayetten arınmış demokrasi için milletçe istikameti bozmamak son derece önemli. 15 Temmuz'un Nöbetçileri ve 16 Nisan'ın Evetçileri olarak 24 Haziran'da "İstikrar" diyeceğiz. 16 Nisan'da; “Ülke Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçsin ve 5 yılı bulan hükümet etme süresi ile kalıcı İstikrar temin edilsin” dedik. 24 Haziran ise istikrarı, güçlü yönetimi mümkün kılmalı. Cumhurbaşkanını yetkilendirip, mecliste ayaklarına kum torbası bağlanırsa istikrarsızlık olur. Ülke yönetsel istikrarı kaybedip, ekonomi irtifa kaybettiğinde kaybeden ilk kesim sabit gelirlilerdir. Bordro mahkumlarıdır. Biz bunun farkındayız.

İstikrarın ihmal, istikbalin imha edilmesi, bu millete, bu ülkeye ihanettir. Biz kırmızı çizgilerimizle savaşanlarla değil, istikamet çizgisinde buluşanlarla yol yürür, yoldaş oluruz. Eğitim-Bir-Sen Türkiye’ye karşı tuzakların, tezgahların, saldırıların karşısında bir dalgakırandır. O nedenle, 24 Haziran'da milletle ihtilafı olanları değil, milletle irtibat kuranları, emperyalizme destek olanları değil köstek olanları tercih edeceğiz. Bizimle aynı ufka, aynı geleceğe bakan, aynı istikamette yol alanlarla yürüyeceğiz şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER