Eğitim-Bir-Sen Durmak Bilmiyor

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi teşkilat toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Erenler Temsilciliği teşkilat toplantısını gerçekleştirdi.

Eğitim-Bir-Sen Durmak Bilmiyor
banner3

Toplantıya Sakarya Şube Yönetim Kurulu, Erenler  İlçe Temsilciliği Yönetimi ve kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Şube Başkanı Murat Mengen, bu yıl bin yeni üye ile Sakarya’da 5 bin üyeye ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı , ziyaret edilmedik ilçe köy ve okul bırakmayacaklarını ifade etti.

Mengen ;  Güçlüyü haklı değil, haklıyı güçlü kılmak,

Dürüstlüğün en büyük erdem olduğunu bilmek ve kabul etmek,

Birey hakkının en temel insan hakkı olduğunu bilmek ve korumak,

Misak-ı Milli sınırları içinde devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü savunmak ve korumak,

İnsan haklarına yönelik her türlü şiddet, baskı, zulüm ve haksızlığa karşı çıkmak,

Her düşünceyi, özgür iradeyi, fikir inanç ve ifade özgürlüğünü en temel insan hakkı bilmek ve savunmak,

Antidemokratik, çağdışı oluşum ve yapılanmalara karşı çıkarak, demokratik hukuk devletinin kurulması ve korunması için mücadele etmek,

Toplumun kültür alt yapısını oluşturan milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, insanımızın değer yargılarına saygılı olmak,

İdeolojik ve siyasi yapılanmalardan her zaman ve zeminde uzak kalmak,

Siyasi partilerimizin tümüne aynı uzaklıkta ve aynı mesafede olmak,

Sendikal mücadelede her zaman sorumluluk bilinci içinde, yapıcı, uzlaşmacı ve ilkeli olmak ve

Sendikacılığın tüm aşamalarında sendikal demokrasiyi egemen kılmak gibi ilkeler ile harek ediyoruz dedi.

 

Mengen, "Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Memur-Sen’in 1 Milyon üye hedefine yönelik olarak biz de ilimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimizden sapmadan yılmadan toplu sözleşme kazanımlarımızı ve ülkemiz üzerine kurduğumuz hayallerimizi tüm öğretmen ve memur arkadaşlarımıza anlatacağız. İlçe teşkilat toplantılarımız devam edecek. Teşkilat toplantıları dışında okul idarecileri ile toplantılar yapacağız. Okullarımızı ziyaret edeceğiz. Öğretmen arkadaşlarımızı dinleyeceğiz" Teşkilat sorumluluğu bilinci ile burada olan siz değerli uç beylerimize kurum temsilcilerimize ve bize bu nezih mekanda toplantı imkanı sağlayan başta ilçe temsilcimiz Ferit Akyol ve yönetimine çok teşekkür ederim dedi.

Toplantı sonunda Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Erenler Temsilcisi Ferit Akyol, il yönetim kuruluna toplantılarına katıldıkları için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER