banner28

EĞİTİM BİR-SEN'DEN 'TERCİH 'EVET' FİKİR DUVARI'

Eğitim Bir-Sen Sakarya Şubesi tarafından Atatürk Bulvarı Adapazarı Kültür Merkezi yanına kurulan “Tercih ‘Evet’ Fikir Duvarı” vatandaşların yoğun ilgisini gördü. AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen duvara ilk yazıları da Milletvekili Üstün ve Başkan Toçoğlu yazdı.

EĞİTİM BİR-SEN'DEN 'TERCİH 'EVET' FİKİR DUVARI'
banner3

YOĞUN İLGİ

Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesince 'evet' oyu kullanacak olanların düşüncelerini ifade etmeleri amacıyla Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) yanına tahtadan "temsili duvar" oluşturuldu. AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından açılışı yapılan temsili duvara vatandaşlar, düşüncelerini yazdı. "Yeniden büyük Türkiye için 'Evet', 'Ülkenin geleceği için 'Evet', 'Çanakkale ruhunun yeniden dirilişi için 'Evet', '8 aylık oğlumun geleceği için 'Evet', 'Abdülhamit'in ruhunu taşıyan Reis ile dünyaya Osmanlı kudretini hakim kılmak için 'Evet" şeklindeki cümleler dikkat çekerken vatandaşlar tahtaya yazmak için sıra bekledi.

 

“SEBEPLERİNİ YAZACAKLAR”

Açılış öncesinde konuşan  Eğitim Bir-Sen Sendikası Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, "Biz inanıyoruz ki, 17 Nisan sabahına yeni Türkiye ile uyanmak isteyecektir. Ülkemizde çok büyük yüzdelikle evet çıkacaktır. İnsanlarımız için oluşturduğumuz bu duvara neden evet dediklerini, sebeplerini yazacaklar" dedi.

 

“YENİ BİR SÜREÇ”

Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun katıldığı açılış programı sonrası “Tercih ‘Evet’ Fikir Duvarı” üzerine ilk yazıları yazarken konuyla ilgili olarak konuşan Milletvekili Üstün, “Eğitim Bir Sen Sakarya Şubesi, orijinal bir uygulama başlattı. Vatandaşlarımızın görüşlerini yansıtmak üzere stant açmışlar. Zaten demokrasi, açık toplum budur. Vatandaşımızın fikrini özgürce söylemesi, söyleyecek ortamı geliştirmesi lazım. Bizim hedefimiz budur. TBMM'de 4 buçuk yıl İnsan Hakları Komisyon Başkanlığını yürüttüm. Ardından Kurucu Genel Başkan Yardımcılığını üstlendim ve insan hakları birimini kurdum dolayısıyla, Türkiye'de insan hakları konusunda belki de ismi önde geçen birkaç arkadaştan biri benim. O bakımdan ben de bu özelliğimi yansıtmak istedim. İnşallah evetle Türkiye yeni bir sürece geçecek. Yeni bir normalleşme, yeni bir pozitif söylem, insan hakları, demokrasi ve özgürlükler, yeniden konuşulur hale gelecek" ifadelerini kullandı.

 

HEDEF YÜZDE 70

Referandumda Sakarya’dan yüzde 70 oranında oy beklediklerini ifade eden Milletvekili Üstün, “AK Parti’nin çalışma stili sahaya inmektir. Bizler vatandaşlarımızla iç içeyiz. Bizim çalışma prensibimiz budur. Kadın kollarımız evlere gidiyor birebir sohbetler yapıyor. Aldığımız bilgilere göre vatandaşımız bu referandumda vatandaşımız sorguluyor bu çok güzel bir şey. Demokrasi açısından bir meseleyi sorgulamak toplumun geldiği seviyeyi gösterir. Bu sorulardan ve programlardan aldığımız sonuçlara göre  Sakarya’da yüzde 70 civarında evet oyu bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER