Eğitim Bir-Sen'de Hedef 5 Bin Üye

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Adapazarı İlçe Temsilciliği ev sahipliğinde teşkilat toplantısını gerçekleştirdi.

Eğitim Bir-Sen'de Hedef 5 Bin Üye
banner3

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi  Adapazarı teşkilat toplantısı açılış konuşmasını yapan ilçe temsilcisi Özer Orhan ;  Sayın Şube Başkanım , Şube Yönetim Kurulu Üyeleri  ve ilçe temsilciliği yönetim kurulu ve sendikamızın uç beyleri kurum temsilcilerimiz teşkilat toplantımıza hoş geldiniz. Demokrasilerde talep ve beklentileri en kolay şekilde gerçekleştirmenin yolu toplumda kamuoyu oluşturmaktır. 1992 yılında kurulan sendikamız 23 yılını geride bırakarak hizmet sendikacılığının ve çözümün adresi haline gelmiştir. Eğitim-Bir-Sen örgütlü toplumun güçlü toplum olduğu kanaatinden yola çıkarak gücünü toplumdan aldı. Yeni sendikal yaklaşımı öne çıkarmıştır. Tenkit değil teklif , sorun değil çözüm odaklı girişimleriyle kazanımların da önünü açtı. Yapıcı eleştiri ve getirdiği çözüm önerileriyle bu durumu çözerse Eğitim-Bir-Sen çözer kanaati oluşturmuştur . Eğitim-Bir-Sen mazlumun ve mağdurun sesi , özgürlük ve özgür sendikacılığın adresi olmuştur. Örgütlenmenin yuvası kurumlarımız ve aile reisleri de siz kurum temsilcilerimiz oldunuz. Sizler çalıştınız , emek harcadınız ter döktünüz ve çalışmaya da devam ediyorsunuz. Kurumlardaki muhataplarımız, üyelerimizin sorunlarını en iyi bilen kurum temsilcilerimizdir. Rabbim bizleri davası olan, derdi olan , ümmetin derdiyle dertlenenlerden ve sendikamızın kurucusu merhum Mehmet Akif İnan’ın emanetine sahip çıkanlardan eylesin. Teşkilatlarımızın olmazsa olmazı siz kurum temsilcilerimizi selam ve saygıyla selamlıyorum ve sözü şube başkanımız sayın Murat Mengen’e veriyorum dedi.

Eğitim-bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen ; bu güzel toplantıyı bu güzel mekanda organize eden başta ilçe temsilcimiz olmak üzere tüm ilçe teşkilatımıza teşekkür ederim. Aynı yapı içerisinde planlı ve programlı bir çalışma yapmak üzere bir araya gelen topluluğa teşkilat denir. Teşkilat toplantılarını geniş katılımlı yapmıyoruz sadece ilçe yönetimleri ve kurum temsilcilerimizi davet ediyoruz. Teşkilat toplantıları ile sendikamızın eksiklikleri ve güçlü yanlarını tespit ediyoruz. Alandaki üyelerimizin sorunlarını öğrenme fırsatımız oluyor.  Geniş katılımlı toplantılarımız istişare toplantısı şeklinde organize edeceğiz. Genel Başkanımız Memur-Sen için 1 milyon üye hedefi açıkladı. Bu yıl Adapazarı için hedefimiz en az 1500 ve Sakarya Eğitim-Bir-Sen olarak biz en az  5 bin üye hedefi ile hareket ediyoruz dedi..

Mengen ; sadece sendikal çalışmalar yapmıyoruz. Biz hem en büyük sendikayız aynı zaman da hem de en büyük sivil toplum örgütüyüz.  7 Haziran seçimleri sonrası bizim davetimizle ve ev sahipliğimizde 25 farklı sivil toplum kuruluşu ile bir çalıştay düzenleyip rapor oluşturduk. Ramazan ayında bizim öncülüğümüzde  10’dan fazla sivil toplum toplum kuruluşu ile Orhan Camii avlusunda ümmet iftarı gerçekleştirdik.  Yaklaşık 40 sivil toplum kuruluşunu bir araya getirerek şehitlerimiz için  gıyabi cenaze namazı kıldık ve basın açıklaması yaptık. Sendika merkezimizi kurumumuza yakışır daha güzel bir mekana taşıdık. Basın kuruluşlarını, bürokratlarımızı, siyasilerimizi, okullarımızı ziyaret ederek çalışmalarımızı paylaştık.

MEB Görevde Yükselme Sınavına girecek memur ve şef adaylarımıza yönelik deneme sınavları ile onları sınava hazırladık. Müdür Yardımcılığı sınavı için bu hafta hazırlık kitaplarımız elimize ulaşmış olacak. Sınava girmek isteyen üyelerimiz sendikamızdan temin edebilir.   24 Kasım Öğretmenler Gününde üyelerimizi unutmadık , çam sakızı çoban armağanı dokunmatik özellikli isme özel kalemlerimizi üyelerimize hediye ettik.

1980 askeri darbesi ürünü Kılık Kıyafet Yönetmeliğine karşı daha sivil çalışabilmek için serbest kıyafet eylemimiz büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Toplu sözleşme kazanımlarımızı arkadaşlarımıza en iyi şekilde aktarmalıyız. Milli Eğitimde ilk kez nöbete ücret kazanımı elde ettik. Senelerdir konuşulan sınav ücreti adaletsizliğine son verdik. İlksan’a zorunlu üyeliğe son verdik ve isteyen üyelerimizin mağdur olmadan ayrılabilmesini sağladık. 2005 sonrası atanan yaklaşık 400 bin öğretmenimize 1 derece verilmesini sağladık.

                Hayrat Vakfı ile Osmanlıca kursları düzenliyoruz. İHH ile Her Sınıfın Bir Yetim kardeşi Var Projesi ortağıyız ve bu projeyi geleceğin iyiliksever Türkiyesi Projesi olarak görüyoruz. Sınırlarımızın güneyinde Suriye’de yanan bir ateş var.  Suriyeli kardeşlerimiz için Eğitim-Bir-Sen 1 ve 2 nolu Şubeler olarak sizlerin de desteği ile 1 tır un yardımında bulunduk ve bu konuda ihtiyaç devam ettiği sürece bizlerde çalışmaya devam edeceğiz.

Mazlum ve mağdurlara daha çok el uzatabilmek için, ekonomik , sosyal ve özlük haklarımızı daha iyi şartlara taşıyabilmek için bu yıl ki en az  5 bin üye hedefimize kilitlenmeliyiz ve kararlılıkla çalışmalıyız.

Tüm ilçelerde yetkiyi almış olmamızın en büyük mimarları olan siz iş yeri temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Yeni ufuklara yeni hedeflere inşallah hep birlikte varacağız. Toplantıya teşkilatımıza yakışır bir şekilde katılım gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.  Çağın soylusu Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan’ın şu dizeleri ile sözlerime son vermek istiyorum.

Her eylem yeniden diriltir beni

Nehirler düşlerim göl kenarında ..

 Allah çalışmalarımıza bereket versin inşallah Allah a emanet olun.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER