banner28

Eğitim-Bir-Sen Bu Kez Söğütlü'de Toplandı

Eğitim-Bir-Sen Söğütlü’de iş yeri temsilcileri ile buluştu.

Eğitim-Bir-Sen Bu Kez Söğütlü'de Toplandı
banner3

Söğütlü Halk Eğitim Merkezi toplantı salonundaki iş yeri temsilcileri toplantısına ; Eğitim-Bir Sen Sakarya Şube yönetimi , Söğütlü ilçe Yönetimi ve kurum  temsilcileri katıldı.

Toplantıda davetlilere hitap eden Eğitim-Bir Sen İlçe temsilcisi Turgay Özten;  Bugüne kadar  hizmet sendikacılığı yapan, kavgayla değil uzlaşıyla problemleri çözen her platformda dikleşerek değil dik durarak toplumsal duyarlılığın adresi, sessiz çoğunluğun sesi her şeyden önce de darbe savar tutumuyla ve sizlerin desteğiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Eğitim-Bir-Sen’in bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Toplantımıza hoş geldiniz diyerek sözü şube başkanımız  Murat Mengen’e bırakıyorum dedi.

Sakarya  Şube Başkanı Murat Mengen, Türkiye’de sendikal mücadelenin tarihinden ana hatlarıyla bahsederek şunları söyledi:  “Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen'in bu mücadelenin en önemli aktörüdür. Memur-Sen'in ve Eğitim Bir Sen'in, ülkemizin en büyük ve en önemli sivil toplu kuruluşları durumundadır. 5 bin üye hedefi ile  Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Sakarya'nın en büyük sivil toplum örgütü olduğunu, "Sivil Toplum Örgütü" olmanın hakkını vererek, çalışanın yanında, onların haklarını en iyi şekilde savunduğunu, Demokrasi, İnsan Hakları ve Sivil Anayasa konusunda ülkenin ufkunu açacak görüş ve öneriler getirdiğini, eylemlerle bu görüşlerini ortaya koyduğunu’’ ifade etti. Aynı zamanda, Toplu Sözleşme kazanımları ve işyeri temsilcilerimiz ile  yeni bir heyecan ve motivasyonla sendikamızı daha da büyütmemiz gerekmektedir.  dedi.

Mengen ayrıca; Sendika olarak memurluk  ve şeflik için MEB görevde yükselme sınavı öncesi deneme sınavı ile üyelerimizi sınava hazırladık. Aday öğretmenler ve Mart ayında yapılacak olan müdür yardımcılığı sınavları için hazırlık kitaplarımızı üyelerimize ulaştırıyoruz.  Stajerlikten emekliliğe kadar üyelerimizin her türlü sorununda yanlarındayız ve olmaya devam edeceğiz dedi.

 Toplantının sonraki bölümünde Eğitim-Bir-Sen Söğütlü  işyeri temsilcileri eğitim çalışanlarının sorunları hakkında görüş ve önerilerini dile getirdiler. Bütün işyeri temsilcileri bu tür toplantıların camianın birbiriyle tanışıp kaynaşmasını sağladığını ifade ederek, teşkilat ve istişare toplantılarının düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Karşılıklı iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2015, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER