EĞİTİM BİR SEN BAŞKANINI SEÇTİ! MENGEN GÜVEN TAZELEDİ

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ilçe temsilcilikleri ve delege seçimleri ardından Şube Yönetim kurulu seçimleri ile kongre sürecini bitirdi. Tek liste ile rakipsiz olarak kongreye giren Murat Mengen başkanlığındaki yönetim kurulu geçerli 120 oyun tamamını alarak ikinci kez 4 yıllığına göreve geldi.

EĞİTİM BİR SEN BAŞKANINI SEÇTİ! MENGEN GÜVEN TAZELEDİ
banner3

Üyeler, delegeler, bürokrasi ve siyasetten bir çok misafirin katıldığı toplantıya çevre illerden de Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanları katıldı. Açılış Kuran-ı Kerimi, İstiklal Marşı ve protokol konuşmalarının ardından oylamaya geçildi. Divana Murat Mengen başkanlığındaki yönetim kurulu aday listesi dışında başvuru olmadı.

Oylama sonunda geçerli 120 oyun tamamını alan Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu; Murat Mengen, Türker Erol Özen, Fuat Özgen, Muğdat Kanpolat, Ali Akıllı, Adem Arslan ve Vecihi Akbaba’dan oluşuyor.  

Kongre sonunda teşekkür konuşması yapan başkan Murat Mengen; Genel Kurulumuzda devam diyerek, bizleri 4 yıllığına yeniden seçen, güven duyan, büyük destek veren üyelerden delegelere kadar tüm teşkilâtımıza yürekten şükranlarımı sunuyorum. İnşallah önceki dönemdeki hizmetlerimiz artarak devam edecek. Eğitim-Bir-Sen ailemizin, mazlumların ve tüm eğitim çalışanlarımızın Sakarya’daki sesi olmaya devam edeceğiz. Her zamanki gibi, hiçbir ayrım yapmadan, ötelemeden tüm üyelerimizin derdi derdimiz, sevinci sevincimiz olacak. Eğitim camiamız, ülkemiz ve tüm insanlık için gayretli bir şekilde koşturmaya ve ter akıtmaya devam edeceğiz inşallah. Biz Eğitim-Bir-Sen olarak Sakarya’da büyük bir aileyiz. Rabbim bizlere hep birlikte hayırlı ve güzel işler yapmayı nasip etsin. Birlik beraberliğimizi daim eylesin dedi.

Sendikal ilkelerden de bahseden Mengen; Kuruluşundan zirveye çıkışına, zirveden yeni ufuklara varışına sendikamızın 26 yıllık destanına yön veren değerler vefa, sabır, sebat ve sadakattir. Mücadele tarihimizin tamamında ve her anında, diğerkâm yüreklerin, vefakâr ve cefakâr yiğitlerin alın teri vardır. Hedeflerimiz için çaba harcamaya, ter akıtmaya devam edeceğiz. Haksızlığa karşı çıkmanın, iyiye, güzele ve doğruya dair arayışta örgütlü güçle yol almanın, gelenekten beslenerek geleceği aydınlatmanın, yeniyi inşa, değerlerimizi ihya, emek, ekmek ve özgürlüğe dair soylu mücadeleyi sürdürme kararlılığının destanını yazan bir sendikanın mensuplarıyız ve bununla gurur duyuyoruz şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER