banner28

Eğitim-Bir-Sen Ak Parti Kadın Kollarını Ağırladı

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Ak Parti Sakarya Kadın Kollarını misafir etti. Ziyarette kadın çalışmaları ve referandum üzerine uzun bir sohbet gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Ak Parti Kadın Kollarını Ağırladı
banner3

Ak Parti Kadın Kolları Başkanı N. Zehra Hatipoğlu; Sakarya’nın tüm İlçelerinde ve mahallelerinde teşkilatlanmış durumdayız. 1200 kadın teşkilatımızda aktif olarak yönetimlerde yer alıyor. İl Kadın Kolları olarak yaklaşık 70 bin üyemiz ile sahalardayız. Mahalle ve sandık bazlı çalışmalar yapıyoruz. Hangi mahallede ve sandıkta ne durumdayız ona bakıyoruz. Ev ve hasta ziyaretleri yapıyoruz. İnsanlarımıza dokunuyoruz. İhtiyaç sahibi aileleri ziyaret ediyoruz. Partimizde ağırlıyoruz. Bir taraftan da Referanduma yönelik hazırlıklarımız sürüyor. Halkımıza yeni Anayasa ile Cumhurbaşkanlığı sistemini anlatıyoruz. Sakarya için hedefimiz yüzde 75 evet oranına ulaşmak. Saha çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırdık” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Emek harcamadan, çaba göstermeden, mücadele vermeden sorunların çözülemeyeceğini belirterek, “Hiçbir sorun kendiliğinden çözülmez. Sorunlarımızın çözüme kavuşturulmasını, beklentilerimizin karşılanmasını istiyorsak örgütlenmeliyiz. Örgütlenmemiş bir memnuniyetsizliğin hiçbir etkisi ve sorunların çözümüne katkısı olmaz. Kadın mücadelesi bir statü meselesi olmamalıdır. Amaç, emeğinin karşılığını alabilmek, özlük haklarında kadın çalışmalarına uygun bir düzenlemenin yapılmasını temin etmek, dayanışmayı, iş birliğini sağlamak ve kadın örgütlenmesini güçlü bir hale getirmek olmalıdır. Kadın nüfusu dikkate alındığında temsili istenen seviyede değildir. Bunun için mücadele edilmeli, kadınların taleplerinin güçlü bir şekilde dile getirilmesi için daha çok çaba harcanmalıdır” şeklinde konuştu.

Ayağa Kalkmak Durumundayız. Dünyanın vicdanını Türkiye’nin temsil ettiğini kaydeden Murat Mengen, “Son kale Türkiye. Burası ayağa kalkarsa yeni bir dünya mümkün. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Genetik yapımızsa esarete tahammül yok. Bu ülkeyi belli anlamda kontrol etmiş olabilirler ama bu ülkeyi sömürgeleştiremediler. O genetiği yok edemediler. Millet olarak yeniden ayağa kalkmak durumundayız. Rehavet demek felaket demektir. Bereket bizim yan yana durmamızdadır” dedi

Ziyarette Ak parti Kadın Kolları komisyonu üyeleri ile Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetimi ve kadın kolları komisyonu da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER