banner28

Eğitim-Bir- Sen 2017 Toplu Sözleşme Çalıştayı Gerçekleşti

2017 Ağustos ayında yapılacak olan toplu sözleşme öncesi sendika üyeleri Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Mengen’in başkanlığında toplanarak eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolu çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri çalıştayını sendika Ömer Halisdemir toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Eğitim-Bir- Sen 2017 Toplu Sözleşme Çalıştayı Gerçekleşti
banner3

Öğretmenler komisyonu, eğitim yöneticileri komisyonu ve GİHS, YHS ve YHS çalışanları komisyonu olmak üzere üç ana başlık altında; mali haklar, sosyal haklar çalışma koşullarından kaynaklanan sorunlar eğitim kurumu türlerinden kaynaklı sorunlar 4/B statüsünden kaynaklanan sorunlar ve benzeri hususlarda çok detaylı ve titiz bir çalışmayla 15 er kişilik üç ayrı komisyon ile çalışmalarını tamamladı.

 Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Mengen, şube yönetimi olarak ilçe ziyaretlerimiz kapsamında gittiğimiz okullarda üyelerimize 2017 toplu sözleşme süreci için teklif ve taleplerini sorarak notlar alıyorduk. Toplu sözleşmeye özel bir e-posta adresi açarak tüm üyelerimize mesaj attık ve çalıştayımız için katkılarını talep ettik. Bu vesile ile elimizde hazır bir dosyamız oluşmuştu dedi.

Mengen,  yaptıkları çalıştayın çok yararlı olduğunu ve tutulan raporların, e-posta ile gelen teklif ve taleplerin ayrıca okullarda üyelerin aktardığı taleplerinin hepsini dosya olarak Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezine gönderileceğini 81 ilden gelen çalıştay raporları doğrultusunda 2017 Ağustos Toplu Sözleşme Gündemine taşınacak hususların belirlenmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Mengen komisyonlara katılarak çalıştaya katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür etti. 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER