Dursun, Mezun Olduğu Okulda Söyleşiye Katıldı

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin ilk dönem mezunlarından Şair Özkan Dursun, mezun olduğu okulda kendisi için düzenlenen söyleşiye katılmanın mutluluğunu yaşadı.

Dursun, Mezun Olduğu Okulda Söyleşiye Katıldı
banner3

Okuyan, yazan, düşünen entelektüeller yetiştirmeye devam eden Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi,geçtiğimiz günlerde ilk dönem mezunlarından Özkan Dursun’u okullarında ağırlarken, Cemil Meriç öğrencileri bu lisede okumuş olmanın haklı gururunu bir kez daha yaşadı.

Yayımladığı şiir kitabıyla, şiirlerini okurlarıyla buluşturmayı hedefleyen Özkan Dursun, geçtiğimiz yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Okuduğu bölümün yanı sıra, liseden beri elinden kalemi bırakmadığını ve kendini ancak şiirleriyle ifade edebildiğini söyleyerek konuşmasına başladı. Söyleşi formatında ilerleyen programda sorulan sorulara tüm açık yürekliliğiyle cevap vererek, şu an lisede okumakta olan kardeşlerine anılarını ve şiire bakış açısını anlattı.  Bu lisede okumuş olmanın, şiir yazmaya ve okumaya dair çok geniş perspektifler açtığını söyledi. “Bu kitapta herkes kendi mısraını ya da şiirini bulabilir” diyerek yayımlanan ‘S’ kitabına dair merak edilenleri yanıtladı. Şiir yazmaya ilk olarak nasıl başladığının hikâyesini anlatırken, salondaki öğrencilerin heyecanlı halleri dikkat çekiciydi. Samimi bir havada geçen söyleşi, dinleyicilerin merak ettiklerini sormasıyla sonlandı. Son olarak Özkan Dursun, kitabını öğrenciler için imzaladı.

Her daim bu lisede okumuş olmaktan gurur duyduğunu dile getirerek ve bir daha geleceğinin sözünü vererek okuldan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2016, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER