banner28

Durmuş'tan Kurban Bayramı Mesajı

Müslüman olma bilincimizi canlı tutan, kardeşlik duygularımızı güçlendiren, toplumsal yaralarımıza şifa olan dini bayramlarımızdan Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Durmuş'tan Kurban Bayramı Mesajı
banner3

Bayramımızı hakka, iyiye, doğruya, güzele yakın olma anlayışıyla, ibadet ruhuyla eda ediyor; sevginin, vefanın, sadakatin, fedakarlığın simgesi olarak görüyoruz. Müslüman olarak Yüce Allah’ın emrine ve rızasına uygun paylaşımlar içerisinde olmanın, ihtiyaç sahiplerini gözetip yardımlaşmanın ruhunu taşıyan bayramımızın manevi hazzını yaşıyoruz.

 

Bayramların güzelliğini yaşamak için anın ruhuna bir nebze zaman ayırmak gerekir. Çünkü bayramlarımız günlük hayatımızda yaşadığımız hızlı ve yüzeysel yaşama alışık değildir. Sevgi bekler, saygı ister.  Öpülesi eller, kurulacak sofralar, hoş sohbetler bizleri bekler.

 

Atalarımızın bizlere emanet ettiği bayramlar bir gelenektir ve devam ettirilmesi gerekir. Sosyal normlardan olan geleneklerimizi yaşatarak çocuklarımıza öğretmeliyiz ki yıllar sonra beraber aynı duygularla bayramımızı karşılayalım.

 

Bayramın yakın coğrafyamızda hüküm süren savaş, terör ve gözyaşı olmak üzere, dünyadaki tüm acıların son bulmasına vesile olmasını, yaşadığımız evrene barış, huzur, güven ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ederim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam aleminin Kurban Bayramını kutlarım.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER