DUBALI İŞGAL BİTMİYOR!

Geçtiğimiz hafta MedyaRota.com’da yayınlanan “Park Yeri İşgaline Dur Denemiyor” haberi sonrasında harekete geçen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri çalışmalarını durdurunca yol kenarı parklanma alanlarındaki dubalı ve tabelalı işgal tekrar başladı.

 DUBALI İŞGAL BİTMİYOR!
banner3

ZABITA ŞİRKETİ, ŞİRKET ZABITAYI İŞARET EDİYOR

Şal Sokak, Ankara Caddesi ve Dr. Kamil Sokak’ta yaşanan ve vatandaşlara zor anlar yaşatan park yeri işgalleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri’nin denetimlerinin sona ermesinin ardından tekrar başladı. Bazı esnafların dükkanlarının ön kısmında kalan alanda uyguladıkları dubalı işgale dur denemezken konuyla ilgili olarak bilgi almak amacıyla görüştüğümüz Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası Yetkilileri, “Park alanlarındaki duba işgaline biz müdahale etmiyoruz, işletmeci şirketin göz yumması sebebiyle bu durum ortaya çıkıyor” ifadelerini kullanırken yol kenarı kısa süreli parklanma alanlarının işletmecisi konumunda bulunan şirketin yetkilileri ise, “Şirket olarak yalnızca ödeme kontrolü yetkimiz var, gerekli kanunda belirtilenlerin uygulanması ise Zabıta Ekiplerinin kontrolü altında. Biz şirket olarak ceza dahi yazamıyoruz, bu cezayı zabıta ekipleri yazabiliyor” dedi.

 

ÇÖZÜM BULUNSUN

Öte yandan çalışmaların sona ermesinin ardından başlayan işgal sebebiyle işgali uygulayanlar ve bu alanlara park etmek isteyen vatandaşlar arasında yaşanan tartışmalarda artarken vatandaşlar bu konuda yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER