Dr.Kurtoğlu; 'Türkiye Sırat Köprüsü'nden Geçiyor'

Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Orhangazi Kültür Merkezi’nde “Tapınak Şövalyeleri” konulu konferans düzenlendi.Konferansa konuşmacı olarak katılan Akademisyen ve Yakınçağ Uzmanı Dr. Ramazan Kurtoğlu, Türkiye’nin bir sırat köprüsünden geçtiğini söyledi.

Dr.Kurtoğlu; 'Türkiye Sırat Köprüsü'nden Geçiyor'
banner3

Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Başkan yardımcıları ve çok sayıda davetli izledi. Günümüzdeki Türkiye ve İslam âleminin karşı karşıya kaldığı tehditlerin anlatıldığı konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Kurtoğlu, “ Güney Fransa’dan bir kısım Sion tarikatı mensubunun kurduğu haçlı orduları içinde, papalıktan sonra dünyanın en büyük gücü haline gelen, dünyayı yöneten topluluk olan Tapınak Şövalyelerinin üç temeli amacı bulunuyor. Para ve din kontrolü üzerinden siyaseti yönetmek. Ancak üç semavi din içinde İslam bu güçlerin elini kolunu bağlıyor. İslamın Kalesi olan Türkiye son yaşadıkları ile sırat köprüsünden geçiyor. Bu açıdan çok dikkatli olmalıyız. Bu bir Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli veya Kılıçdaroğlu meselesi değildir. İslam Dünyasının nasıl bir tuzakla karşı karşıya kaldığını görüyoruz.”dedi.

BİTCOİN OYNAMAYIN

Tarihimizi çok iyi bilmek gerektiğini ifade eden Dr.Kurtoğlu, “Tarihinizi iyi bilmiyorsanız önce dilinizi, sonra vatanınızı ve sonra da dininizi unutursunuz. Kendi milli  tarih ve dinimizi çok iyi bilmeliyiz. Sizi yarın BJK-GS diye ikiye ayıracaklar. Oyuna gelmeyin. Küresel para piyasalarına dijital para denilen yeni bir enstrüman olan "Bitcoin" sürüldü. Aslında yeni değil, Bitcoin temelleri 1969'da atılan bir projeye ait. Parayı kim kontrol ediyorsa, dini de o kontrol ediyordur. Para ve dini kontrol eden siyaseti de kontrol ediyordur. Batı'nın hesaplaşmak istediği Müslümanlardır, Türklerdir. Bu yüzden milli güvenliğimizi tehdit ediyorlar. Bugün tartışmanın zamanı değil. Yahudinin inancı bu dünyadır. Öbür dünyaya inanmazlar. Çeşitli kelime oyunlarıyla “Kara Cuma” gibi tabirlerle İslamiyet değerlerini yok etmeye çalışıyorlar. Cahil cahildir dersiniz geçersiniz ama bir de okumuşun cahili var. Bu daha fecidir ve tehlikelidir. Suriye’ye dönen namlular bize dönecek hedef Türkiye’dir. Bizi Survivor gibi oyunlarla oyalayarak aklımızla oynuyorlar. Abdulhamid’i yıllardır Kızıl Sultan olarak tanıttılar. Bu ülkede zaten kim ülkenin milli değerlerini savunmuşsa, ya deli, ya da diktatör damgası yemiştir.”diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER