banner28

DOĞAYA ATILAN ATIKLARA DİKKAT, DİĞER CANLILAR İÇİN ZARARLI OLABİLİR!

Veteriner Hekim Mustafa Yıldız Doğaya atılan atıkların doğada yaşayan diğer canlıların hayatlarını olumsuz etkilediği söyledi.

DOĞAYA ATILAN ATIKLARA DİKKAT, DİĞER CANLILAR İÇİN ZARARLI OLABİLİR!
banner3

 ÇEVREYE ATTIĞIMIZ HER ATIK BÜTÜN DOĞADA YAŞAYAN CANLILARI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR!


Çevreye gelişigüzel atılan yabancı cisim ve atıkların doğada yaşayan diğer canlılara zarar verebileceğini ifade eden Yıldız “Doğa sonsuz değildir. Doğayı rastgele kirlettikçe hem bugünü hem de yarınları maalesef yok ediyoruz.Masum canlıların canlarını da ya yok ediyoruz yada acıtıyoruz.Buna kimsenin hakkı yoktur.Gerek biz yetişkinler ,gerekse çocuklarımızı doğaya  ve de hayvanlara karşı davranış konusunda eğitmeliyiz. Bilinçlendirmeliyiz.” Dedi

Veteriner Hekim Yıldız sözlerine “Arifiye’de bulunan kliniğimize getirilen adını açıklamasını istemeyen duyarlı vatandaşlar  getirmiş oldukları  yavru kedinin  ayağına maalesef balık kancası takıldı. Yapmış olduğumuz başarılı operasyonla kedinin  ayağına takılmış  olan balık kancası başarılı bir şekilde uzaklaştırıldı. ” Şeklinde devam etti.

 

Yıldız açıklamasının devamında “Benzer olayların bir daha yaşanmaması dileğiyle, doğaya ve de halkımıza sağlıklı mutlu bir gelecek dileriz.  “ ifadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER