Dişli Engelliler ile Piknikte Bulundu

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından İl Ormanı’nda düzenlenen pikniğe katıldı.

Dişli Engelliler ile Piknikte Bulundu
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Mutlu Işıksu ve Arifiye Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Murat Topuz’un da bulunduğu piknikte Başkan Dişli, engelliler ve aileleriyle sohbet etti. Engelliler için artık ülkede büyük kolaylıklar sağlandığını belirten Başkan Dişli,  engelli bireylerimizin topluma kazandırılması için yüzmeden basketbola, resimden bilgisayar kurslarına kadar her türlü kurslar düzenlendiğini söyledi. Onların da artık evde oturmayıp çeşitli kurslara giderek gerek spor dalında gerekse sanat alanında büyük başarılara imza attıklarını kaydeden Başkan Dişli, “Hepsini başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

ARTIK MUTLULAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Mutlu Işıksu ise “Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımıza yapılan yasal düzenlemelerle, eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, engelli istihdamındaki ayrımcılığın önlenmesine kadar her türlü hizmeti veriyoruz. Onları aldıkları hizmetlerden dolayı mutlu görmek bizi daha çok mutlu ediyor. Bugün burada düzenlediğimiz piknikte engelli bireylerimiz ve aileleriyle bir araya geldik.Çeşitli sosyal aktivitelerle sık sık bir araya gelerek onların mutluluklarına ortak olmanın heyecanını bizde yaşıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER