banner28

Diktikleri Ağaçlar Onlarla Birlikte Büyüyecek

Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bahçesinde bulunan yeşil alanlara ağaç dikti.

Diktikleri Ağaçlar Onlarla Birlikte Büyüyecek
banner3

Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulu öğrencileri Orman Haftası nedeniyle Sakarya Kamu Hastaneleri Birimi (KHB) Genel Sekreterliğiyle birlikte, Serdivan’da bulunan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) bahçesindeki yeşil alanlara fidan dikti. Fidan dikimi için düzenlenen törene, Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş, Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu, Okul Müdürü Tekin Ateş, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü görevlilerinin fidan teminini ve hazırlıkları tamamlamasının ardından minik öğrenciler ve velileri ağaç dikimini gerçekleştirdi. Toprakla buluşup fidan diken öğrencilere günün hatırası olarak ağaç dikim sertifikası ve hediyeler veren Genel Sekreter Sağlam’da ağaç dikti. Sağlam “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çevre bilinci ve ağaç sevgisiyle yetişmeleri çok önemli. Burada fidan diken her öğrencimizin artık onlarla birlikte büyüyecek bir ağacı var.” dedi. ADSH bahçesinin yeşil alanlarını ağaçlandırılmasıyla program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER