Dere Yatağı Tehlike Saçıyor

Karapürçek  Teketaban mahallesinde 2 yıl önce  dere yatağının taşması nedeniyle yüzlerce evin tehlikede olduğunu belirten mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi.

Dere Yatağı Tehlike Saçıyor
banner3

İlçede iki yıl önce etkili olan sağanak nedeniyle ilçenin değişik noktalarında bulunan dere yataklarının taşması üzerine istinat duvarları çökerken, birçok ev ve bahçe ise sular altında kalarak büyük zarar görmüştü. Mahsur kalan aileler ise iş makinelerinin yardımıyla kurtarılmıştı.

‘GECE NÖBET TUTUYORUM'

İki yıl önce evi su baskınları nedeniyle zarar gördüğünü belirten Tefik Can , “1995 yılından beridir ben burada oturmaktayım. Bunun 10 katı su oldu ama 2011 yılına kadar evimizi hiç su basmadı ve zarar görmedik. Geçen iki yıl korkudan dolayı sabaha kadar yatmayıp dışarıda çocuklarım için nöbet tutuyorum. Bana ve aileme bir şey olursa bunun hesabını kim verecek” dedi.

‘TEHLİKE ALTINDAYIZ’

Tefik Can isimli vatandaş ise, “Binada 20 kişi kalmaktayız. Sağ binamızda 50 nüfus sol binamızda 30 nüfus kalmakta ve komşularımız tehlike içinde. 2015 yılından beridir dilekçe veriyoruz. Ama devlet bir türlü ilgilenmiyor. Sakarya  DSİ Bölge Müdürlüğüne gittim bana dediler siz vatandaşsınız oraya yapacağız arayan soranımız yok. Bıktık artık bunun cefasını vatandaş çekiyor. Duvarı kendi çabalarımızla yaptık ama yıkıldı yetkilerin biran önce bir çare bulmasını istiyoruz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER